Advert

Parmaklarinda Şifa Var

Bursaspor’un efsane masörlerinden Şaban Turan’a merak edilenleri sorduk. Masajın gerekliliğine vurgu yapan tecrübeli masör, gazetemize samimi açıklamalarda bulundu.

Parmaklarinda Şifa Var

 

Abdullah ASLANTÜRK - Talih YILMAZ

Hiç bir ilaç, hiç bir tedavi sizin ömrünüzü uzatmaz ancak kaliteli bir yaşam sunar. İnsanoğlu da bilinçaltında yatan bu nedenden dolayı doktorlara binlerce lira öder… Kaliteli yaşamak için. Mal, mülk, para hiç biri değil. Sağlıktan başka hiç bir şey kaliteli yaşam değildir. Günümüzde insanoğlu sadece taş ve demir için çalışıp dururken ilk kaybettiği sağlığı olmaktadır. Oysa bir kaç dokunuşla sağlıklı bir yaşam mümkün. İlk başta yapılması gereken hatta olmazsa olmaz spor ve masajdır. İlimiz bu konuda oldukça şanslı… Yıllarını spor ve masaja adayan birine ev sahipliği yapmakta Bursa. Şaban Turan Bursaspor’un yıllarca masörlüğünü yapmış. Uzun süreli eğitimler alarak İnsan vücuduna yapmış olduğu dokunuşlar ile Felç dahil bir çok hastalığın iyileşmesini sağlıyor. Bilgisinden yararlanmak istediğimiz masör Şaban’ın ilk cümlesi şu oldu bizlere: “Ne olursa olsun alternatif tıp tedavisi için gittiğiniz yerin hijyeni, işletenin belgelerine bakınız. Zira sizden başka siz yok ve siz önemlisiniz.” Merak ettiklerimizi sorduk Şaban beye ve aktarmak istedik okuyucularımıza…

Masaj neden gereklidir?

Masajın, insanın sağlığı üzerinde çok önemli faydaları vardır. Günlük hayatın yorgunluğundan arınmak, rahatlamak, dinlenmek, enerji toplamak… Başarılı bir masaj seansı insana bütün bunları sağlayabilir.Haftada en az 2 kez masaj yaptırılmalıdır. Bizim yaptığımız masaj genellikle spor sakatlanmaları ve bunların yol açtığı deformasyonları tedavi etmeye yardımcı olmaktır. Buna da tedavi edici masaj denilmektedir. Sorunlu kaslar masaj ile kuvvetlendirilerek, kas eski kuvvetine getirilir. Felçli hastaların kas, kemiği, bu şekilde hareket edebilecek hale gelir. Kalp, kan dolaşım sistemi, siyatik, kireçlenme, bel fıtığı ve kas spazmlarını açarak rahatsızlıkları giderici masaj türüdür.

Bel çekme nedir?

Bel Fıtığı tedavisinde yapılması gereken ya ameliyat ya da fizik tedavi. Bel fıtığı tanısı konuldu ancak ameliyat olmanızı gerektirecek kadar ciddi değil. Bu noktada imdadınıza fizik tedavi yöntemleri yetişebilir. Fizik tedavide en risklisi ise bel çektirmedir. Bel çektirme yöntemi, hastanın fıtığının ne durumda olduğunu bilmeyen konusunda uzman olmayan bir kişiye, yaptırılmamalıdır. Bel çekme, fizik tedavi yöntemleri içinde traksiyon cihazı ile yapılmaktadır. Bu cihaz tetkik sonucuna göre uygun bel fıtıklarında kullanılır. Hastada bel kayması, ileri derecede kemik erimesi, sinirin üzerine ileri derecede bası yapan bir fıtığın olmadığına emin olduktan sonra uygulanmalıdır.

Son günlerin modası Hacamat

Hacamat günümüzde alternatif Tıp şeklinde adlandırılan, Peygamber Efendimiz (sav)'in sünneti olarak bizlere kalan bir tedavi şeklidir. Özel vakumlu kupalar ile kan alma yöntemi olan hacamat, vücut içerisinde olan ve vücudun atamadığı toksinleri vakum yolu ile kandan temizlemesidir.

İNSAN İÇİN ÇOK FAYDALI

Çok eski yıllardan günümüze gelmiş kıymetli nimetlerden biridir. Tüm bedenin zinde olabilmesi ve sağlıklı kalması için uygulanan nadir bir uygulamadır. Modern tıp tarafından da desteklenen hacamat, Peygamber Efendimiz (sav)'in kendi sağlığı için kullandığı ve ümmetine de tavsiye ettiği bir tedavi şeklidir. Günümüzde uzman kişiler tarafından yapılan ve büyük ilgi ile talep edilen hacamat, hastalıklardan korunmanın en kolay yollarından ağrısız, acısız ve yatak istirahatsız yapılır. Bu şekilde iş gücü kaybına sebebiyet vermez. Gündelik hayatta yapılan işlere ek bir ara vermeden yapılabilmektedir. Yararları saymakla bitmez.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500