Advert

Paranoya değil realite

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı’na ateşi ölçülüp eleri dezenfekte edildikten sonra giren Başkan Alinur Aktaş, “Teyakkuzdayız” dedi ve ekledi: "Bu bir paranoya değil, realite. Bizlerin sağlığı şehrin sağlığı, şehrin sağlığı ülkemizin sağlığı, ülkemizin sağlığı da dünyanın sağlığı demektir."

Paranoya değil realite

Özlem ATAÇ

Bursa Büyükşehir Belediyesi 2. Dönem 3'üncü Olağan Toplantısı birinci birleşimine koronavirüs önlemleri damgasını vurdu. Meclis toplantısı için hizmet binasına gelenler, girişte ateşleri ölçülüp, ellere dezenfekte edildikten sonra içeri alındı. Meclis Salonu’ndaki oturma düzeninde ise koltuklar arasında bırakılan mesafe dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi personeli de eldiven ve maske ile hizmet verdi.

2. OTURUM YAPILMAYACAK

Toplantı öncesi açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Genel anlamda devletimizin almış olduğu kural ve kaideler çerçevesinde bu süreçle ilgili belirlenmiş uygulamalar var. Ama biz meclis toplantımızla ilgili Ankara ile temasa geçtik yapılması doğrultusunda. Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın ilgili kurumların hassasiyetini gözeterek, mesafeler koyarak aramıza en ince detayına kadar tedbirli olmuş olacağız. Ve bu anlamda 2. oturumu yapmayı düşünmüyoruz. Meclis toplantısının ardından 17 belediye başkanımızla bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Ülke olarak bu süreci en az sorunla halletmek istiyoruz" diye konuştu.

TEYAKKUZDAYIZ

Vatandaşların mağdur olmaması için teyakkuz halinde olduklarını belirten Başkan Aktaş, "Bu bir paranoya değil, bu bir realite. Sonuçta hepimizin sağlığı önemlidir. Bizlerin sağlığı şehrin sağlığı, şehrin sağlığı ülkemizin sağlığı, ülkemizin sağlığı da dünyanın sağlığı demektir. Nihayetinde ülke olarak en ince ayrıntısına kadar hassasiyet göstermekteyiz" dedi.

MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN

Toplantıda koronavirüs sebebiyle elektrik ve doğalgaz faturaları için halkın mağdur olmaması gerektiğini belirten CHP’liler, bu konuda bir çalışma yapılması gerektiğini Başkan Aktaş'a sundu. Aktaş bu konuda, "Bursagaz ve Limak bizim dışımızda kurumlardır. Doğalgazla kanun gereği yüzde 10'luk bir ortaklığımız var. Konuyu ben her iki kurumumuza da aktaracağım. Tabii bir ay erteleyenler, 2 ay erteleyenler var. Kulağa hoş geliyor ama erteleyenler ödeme gerçekleştiği zaman daha sıkıntı olacak" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500