Advert

ÖZTİMURLAR İNŞAAT'IN BURSA İŞ HAYATINA ARMAĞANI EFE TOWERS

İş dünyası için her detayın düşünüldüğü; teknik, güvenlik, sosyal açıdan dünya standartlarında olan EFE TOWERS İş Kuleleri düzenlen bir kokteyl ile kamuoyuna tanıtıldı.

ÖZTİMURLAR İNŞAAT'IN BURSA İŞ HAYATINA ARMAĞANI EFE TOWERS

 

Seda AYDIN

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Odunluk mahallesinde inşaatı tamamlanan Efe Towers ikiz kuleleri; Bursa’nın, Türkiye’nin ve dünyanın en prestijli markaları ve bu markaların arasında yer almak isteyen, vizyon sahibi firmalar hizmetine sunuldu. Öztimurlar İnşaat yönetim Kurulu Eş Başkanları Mesut Öztimur murat Öztimur’un katıldığı kokteylde Efe TOwers ikiz iş kulelerini Tanıtımını Bursa Crowne Plaza Genel Müdürü Mehmet Kalyoncu yaptı. Kalyoncu, Estetik ve teknolojinin kusursuz yorumu olan EFE TOWERS iş merkezinin iki kuleden oluştuğunu her bir kulede iki adet kapalı otopark katı,  bir bodrum katı, bir mağaza katı ve üstlerde 16 ofis katı olmak üzere Toplam 98 ofis ve 8 dükkândan oluştuğunu bildirdi.Standart ofis katı toplam 750 M2, olup 130,  230, 240 M2 net alana sahip üç adet ofis, 600 M2 net alana sahip tek ofis olarak da kullanım imkânı bulunduğunu ifade eden Mehmet Kalyoncu , "Ofislerimiz betonarme kat yüksekliği 4,16, tavan yüksekliğinin üç metre, 8 mağazanın farklı metrekarelerde isteğe bağlı olarak bölümlendirilebilmektedir.Bir bodrum katı, dükkân eklentisi olarak kullanılabildiğini, büyük ofislerin kendi içerisinde, küçük ofisler için her katta, ortak sigara içme alanı(Balkon) bulunmaktadır" dedi.  

UZMAN TASARIMLARIYLA...

Sağlamlık Efe Towers’ın en başta gelen önemli özelliklerinden biri olduğunu kaydeden Kalyoncu şunları kaydetti:“Bina temelinde 240 adet 1m çapında 17 metre derinliğinde Fore Kazık sistemi kullanılmıştır. Yapı statik çözümlemesinde 'Deprem Sonrası Hemen Kullanılacak Binalar'da kullanılan (örn.hastaneler) ve en yüksek katsayı olan 1.5 yapı önem katsayısı baz alınarak statik şekillendirilmiştir. Yangına karşı hazırlıklıdır. Efe Towers tasarlanırken tüm mühendislik alanlarında kendi dalının uzmanları ile yol alınmıştır. Yüksek yapı olduğu için yangın yönetmeliklerine uyulmuş, yangın danışmanı gözetiminde UL listeli - FM onaylı ve EN standartları ön planda tutularak tüm tasarım yapılmıştır. Tüm cihazlar yangın yönetmeliği ve standartlara uygun alınmış ve sertifikalandırılmıştır ve üst düzey korumalıdır."

Her iki kule 24 saat güvenlik personel

Efe Towers iş kulelerinde güvenlik en yüksek seviyede düzenlendiğini anlatan Kalyoncu;" İki kule girişi ve otopark girişlerinde kartlı geçiş uygulaması mevcuttur. Her kullanıcı asansörlerde de bulunan kartlı sistemle yalnızca kartına tanımlanan kata ulaşım sağlayabilmektedir. Diğer katlara ulaşamamaktadır. Her iki kule 24 saat güvenlik personeli ve DVR kamera sistemi ile izlenmekte, kayıt altına alınmaktadır. Isıtma-soğutma konusunda duyarlıdır. Isıtma soğutma sistemi olarak Mitsubishi Electric VRF Heat Recovery sistemi kullanılmıştır. Bu sistem sayesinde aynı ofis içerisinde farklı mekânlarda, birinde ihtiyaca göre ısıtma yapılabilirken diğerinde soğutma yapılabilmektedir. Tüm ofislerde Mitsubishi Electric Marka taze hava cihazı ile iklimlendirme yapılmış olup cam açmadan mekândaki kullanılmış hava temizlenebilmektedir. Tüm cephede iç dış temperli özel reflekte cam kullanılarak ısı kayıpları ve güneşin uv etkileri minimize edilmiştir ayrıca ofislerin tüm bölümlerinde güvenlikli açılır pencereler bulunmaktadır” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500