Advert

OTOMOTİV TEST MERKEZİ’NİN TEMELİ NİHAYET ATILIYOR BU GURUR YENİŞEHİR'İN!

Yapımı yılan hikayesine dönen otomotiv test merkezinin temelinin en kısa zamanda atılacağını müjdeleyen Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, tesisin ilçe için büyük bir kazanım olduğunu söyledi.

OTOMOTİV TEST MERKEZİ’NİN TEMELİ NİHAYET ATILIYOR  BU GURUR YENİŞEHİR'İN!

 

Semih ŞAHİN

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ilçenin ekonomik ve sosyal anlamda kalkınması için hayata geçirdikleri, yapımı devam eden ve taslak halinde olan projelerini Bursa basınıyla paylaştı. Yapımı tamamlanan 30'a yakın projeyi anlatan Başkan Süleyman Çelik, ilçenin hak ettiği değeri kazanması için bugüne kadar gece gündüz çalıştıklarını, yeni yılda da aynı tempoda çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Kültür merkezinden spor kompleksine, yüzme havuzundan çocuk parkına, düğün salonundan altyapıya kadar Yenişehir için pek çok hizmeti gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Çelik, otomotiv test merkezinin ilçe için önemine değindi.Çelik, böylesine büyük ve değerli bir merkezin Yenişehir'de yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

İlçeye değer katan projeler hakkında bilgi veren Çelik, "Kendi belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemizin ayırdığı bütçe nezdinde yapmış olduğumuz çalışmaları sizlere aktarmak üzere bu toplantıyı düzenledik. Şu aşamadan sonra dışarıdan baktığımız zaman ilçenin daha farklı noktada olmasını arzu ediyoruz. Bütün çalışmalarımızı da bu yönde gerçekleştirdik. Yılmaz Mahallesi'ne yapmış olduğumuz kültür evine 156 bin TL harcadık. Bunun dışında yüzme havuzu, kardelen parkı, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Sitesi gibi önemli projelere imza attık. Bu 3 projeye 3 milyon 241 bin TL gibi büyük bir yatırım yaptık. Yapımında emeği geçen çalışanlara ve Büyükşehir Belediyemize teşekkürlerimi sunmak isterim" dedi.

Avrupa’nın ikincisi

Avrupa'nın en büyük ikinciotomotiv test merkezinin Yenişehir'e yapılmasının kendileri için büyük bir gurur ve şans olduğunu söyleyen Başkan Çelik, projenin tamamlanma süresi hakkında net bir bilgi vermedi. Projenin en kısa zamanda hayata geçirileceğini söyleyen Çelik, "Otomotiv test merkezinin yapılacağı alanda kamulaştırma çalışmaları tamamlandı. Sanayi Bakanlığı’nın öncülüğünde yapılan bu proje Avrupa’nın 2’nci büyük otomotiv test merkezi oluyor. Böyle devasa bir projenin Yenişehir’e yapılması, ilçemiz açısından çok güzel olacak. Projenin en kısa zamanda temel atma töreninin yapılacağından eminim" ifadelerini kullandı.

Çiftçiye destek sürecek

İlçe nüfusunun büyük bir çoğunluğunun tarım ve hayvancılıkla uğraştığını söyleyen Süleyman Çelik, çiftçiye destek olabilmek için gözle görülür çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Bugün olduğu gibi yarın da çiftçiye destek olacağını belirten Çelik, "İlçemiz için tarım ve hayvancılık önemli bir yere sahip. Vatandaşlarımızın yetiştirdiği ürünlerin pazarlanması ve dünyada yer bulması için 20 yıl önce düzenlenen biber festivalini tekrar düzenlemeye başladık. Bu festival hem Yenişehir biberinin tanıtılması hem de kültürümüzün yaygınlaşması açısından son derece önemli bir yere sahip" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500