ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 04-02-2020 12:18   Güncelleme : 04-02-2020 15:24

Otobüste skandal olay!

Bursa'da özel halk otobüsü şoförü, üstü ve ayakları kirli olduğu iddiasıyla bir çocuğu otobüsten indirdi. Şoför, kendisine tepki gösteren bir yolcuyu da darp etti. O anlar ise bir yolcu tarafından saniye saniye cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Otobüste skandal olay!

Olay, geçtiğimiz Pazar günü Nilüfer ilçesinde, Uludağ Üniversitesi-Yunuseli arasında sefer yapan B24 numaralı özel halk otobüsünde meydana geldi. İddiaya göre, üstü ve ayakkabıları kirli bir çocuk otobüse binmek istedi. Ancak şoför, ön kapıdan binen çocuğu, üzerinin kirli olduğunu fark edip, otobüsten indirdi. Yolcular ise şoförün çocuğu indirmesine tepki gösterdi. Şoför, çocuğun indirilmesine tepki gösteren bir yolcunun üzerine yürüdü. Bununla da yetinmeyip, yolcuyu boğazını sıkarak, darp etti. Kavga, diğer yolcuların araya girmesiyle birlikte son buldu.
O anlar ise otobüste bulunan bir yolcu tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

OTOBÜSTEKİ OLAY GÜVENLİK KAMERASINDA

Bursa’da özel halk otobüsünde çekirdek yedikleri iddiasıyla şoför tarafından 2 çocuğun araçtan indirilmesi ve engel olmaya çalışan bir kişinin darp edilmesi olayının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, üstleri kirli olan ve çekirdek yiyen 2 çocuğun şoför tarafından otobüsten indirilmek istendiği görülüyor. Otobüsteki diğer bir yolcunun, çocuklarının yere çekirdek kabuklarını atmadığını ve bu yüzden otobüsten atılmamaları gerektiğini söylemesi üzerine otobüs şoförü yolcunun üzerine yürüyor. Çocukları koruyan yolcunun, “Çocuklara vuramazsın. Gerekirse çocuğun avukatlığını yaparım. Çocuklar inemez” dediği, buna karşı da otobüs şoförünün yerinden kalkıp yolcuya yönelerek, “O zaman gelip burayı sen temizleyeceksin. Artistlik yapma” diyerek yolcunun boğazını sıktığı görülüyor. Otobüste çıkan arbede, diğer yolcuların araya girmesiyle son buluyor. (DHA)