Advert

ORHANGAZİ ÖRNEK OLACAK

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, hayata geçirecekleri göz kamaştırıcı projelerle Orhangazi’yi örnek bir ilçe haline getireceklerini söyledi.

ORHANGAZİ ÖRNEK OLACAK

 

Semih ŞAHİN

BURYAP Group Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Sağer ve agazete Genel Müdürü Erdal Şimşek, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan'ı makamında ziyaret etti. Orhangazi halkının mutluluğu için yoğun bir tempoyla çalıştıklarını dile getiren Başkan Neşet Çağlayan, ilçeye değer katacak yeni projeleriyle ilgili Yasin Sağer ve Erdal Şimşek’e bilgiler verdi. Eski Marmarabirlik arsasına yapılacak kültür merkezinin ihalesinin gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Çağlayan, inşaatın belirlenen sürenin altında biteceğini söyledi. Yapılacak kültür merkezinin şehre değer katacağını söyleyen Çağlayan, "Yapmış olduğumuz ve yapacağımız bu tür projelerle güzide ilçemiz Orhangazi'yi örnek bir ilçe haline getireceğiz" dedi.

ÇOK AMAÇLI KULLANILACAK

Başkan Çağlayan, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Orhangazi’de inşa edilecek kültür merkezi binası eski Marmarabirlik arsası üzerine yapılacak. Kapalı ve açık otoparkları da bulunacak kültür merkezi binası çevresinde 9 adet ticaret alanı yer alacak. Kültür merkezi içinde fuaye ve sergi alanları, çok amaçlı salonlar, nikah salonu, kütüphane, sinema salonları ve kafeterya yer alacak. 900 metrekarelik fuaye alanı ile birlikte 265 kişilik çok amaçlı salon, 152 kişilik nikah salonu da bu bölümde yer alacak.”

Şehre değer katacak

İhalesi tamamlanan kültür merkezinin özellikleri hakkında açıklamalar yapan Başkan Çağlayan, "İnşaat yakında başlıyor. İhalesi Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kültür merkezi binasının ihalesini alan inşaat firması, Büyükşehir’den ekiplerle birlikte Orhangazi’ye gelerek yer teslimini yaptı. Yer teslimi ile ilgili bütün işlemler tamamlandı. Kısa sürede bitmesi planlanan bu proje ilçemize değer katacak" ifadelerini kullandı.

 

Sosyal başkan iş başında

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, öğrencilerin sosyal etkinliklerine katılmayı da ihmal etmiyor. Okulların tatil olmasıyla birlikte minik engelli öğrencilerle 3D sinema keyfi yaşadığını söyleyen Başkan Çağlayan, bütün idarecilerin bu çocukların elinden tutması gerektiğine vurgu yaptı.

Kah miniklerle kah yaşlılarla

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, “Geleceğimiz” dediği gençlere de, ilçe halkının görüşlerine de büyük önem veriyor. Başkan Çağlayan, sık sık düzenlenen toplantılara katılarak hem vatandaşları dinliyor hem de ilçe için yaptıkları projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunuyor. Bir gün liselerin temsilcilerini yemekte ağırlayarak gençleri dinleyen Başkan Çağlayan’ı bir başka gün ilkokul sıralarına oturmuş miniklere eğitim seti dağıtırken görebiliyorsunuz.

EVLAT GİBİ

Öte yandan, Orhangazi Belediyesi, “Sıcak Yuva” projesi ile ihtiyaç sahibi yaşlıları da unutmuyor. Proje kapsamında yaşlıların evleri yenileniyor, kullanılamaz haldeki eşyaları yenileriyle değiştiriliyor. Başkan Çağlayan, “Göreve gelirken, en fazla üzerinde durduğumuz konu sosyal belediyecilikti. Ekiplerimiz tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyor. Evleri kullanılamayacak halde olan ailelere ulaşıp yuvalarını yeniliyoruz” dedi.

Asfaltsız sokak kalmayana kadar

Orhangazi Belediyesi, alt ve üst yapı çalışmalarıyla şehrin çehresini değiştiriyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Neşet Çağlayan, ilçe halkının refahı için görev başında olduklarını belirterek, “Vatandaşımızın memnuniyeti bizim için çok önemli. Yaz kış sokaklarımız pırıl pırıl olsun diye asfaltsız sokak kalmayana kadar çalışmalarımız sürecek” dedi.

Temizliğin önemi

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, zaman zaman eline poşeti alıp İznik Gölü sahilinde çöp toplayarak çevre temizliğinin önemine de vurgu yapıyor. Vatandaşların da eşlik ettiği Çağlayan, herkesin çevreye sahip çıkması gerektiğini belirterek, “İznik Gölü bölgemizin gözbebeği… Gölümüzü temiz tutarak gelecek nesillere bırakabiliriz. Bütün vatandaşlarımızın üzerine düşen vazifeyi yapması gerekiyor” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500