BURSA
Giriş Tarihi : 08-01-2020 09:08   Güncelleme : 08-01-2020 09:08

Öncelik her zaman vatandaşa hizmettir

30 sene belediyede çalıştıktan sonra 2013 yılında emekli olan Mehmet Arslan, doğma büyüme Çataltepeli olarak birikimlerini ve tecrübelerini şimdi 1300 yıllık köyde yaşayan vatandaşlara hizmet olarak yansıtmanın tatlı telaşı içerisinde...

Öncelik her zaman vatandaşa hizmettir
Özkan YILDIRIM
Kestel ilçemizin konumu ve merkeze yakınlığıyla en büyük eski köylerinden yeni mahallelerinden olan Çataltepe Mahallesi muhtarı Sayın Mehmet Arslan ile birçok konuyu masaya  yatırdığımız güzel, keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
 
•      Sayın muhtarım, öncelikle bizleri günün bu erken saatlerinde kabul ettiğiniz konuk ettiğiniz için sizlere teşekkür etmek istiyorum , kısaca sizi tanıyarak röportajımıza  yavaş yavaş başlayalım isterseniz?
 
VATANDAŞLARIMIZ HER ZAMAN YANIMDA OLDULAR..
Ben de sizlere bana gazetenizde böylesine güzel bir sayfa ayırdığınız için teşekkür etmek istiyorum. Ben Mehmet Arslan, 1964 Kestel Çataltepe doğumluyum doğma büyüme Çataltepeliyim. Eski köyümüz bildiğiniz gibi yeni mahallemiz. 30 sene belediyede çalıştım 2013 yılında emekli oldum. Tabii emekli olduktan sonra edinmiş olduğumuz tecrübe ve birikimlerle  mahallemize  daha iyi hizmet getirebilir miyim diye düşünerek 2014 yılında muhtarlığa aday oldum. Seçimde  iki aday vardı , vatandaş bana teveccüh gösterdi oyların yüzde seksenini aldım. 2019  Seçimlerinde 4 aday vardı benim haricimde  üç  aday daha vardı.3 adayın toplamda  almış olduğu oy beni yakalayamadı, yani o seçimde de yine çok büyük oranda büyük farkla muhtar olarak seçti halkımız ,güvenoyu vermiş oldular. Buradan Çataltepe Mahallesi sakinlerine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bana her zaman güvendiler, sahip çıktılar, desteklediler güven oyu verdiler. Evliyim 3 oğlum var isimleri Necip, Necmi  ve  Aykut.
 
 
KÖYÜMÜZE DOĞALGAZI GETİRDİK.!!!
 
•     Peki muhtarım öncelikle bizlere Çataltepe Mahallesini tanıtır mısınız? Sonrasında  aşağı-yukarı 6 yıldır muhtarsınız, bu 6 yıllık süreçte Çataltepe Mahallesinde neler değişti? Çataltepe’ye gelen hizmetler ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Gelen hizmetlerde elbette sizin aracı olmanızın katkıları yadsınamaz?
Çataltepe öncelikle 1302 yılında kurulmuş olan eski bir Yörük köyüdür. 1000 nüfusu, 725 seçmeni vardır. 300 haneden meydana gelmektedir. Tabii bu süreçte birçok hizmetin mahallemize gelmesinde aracılık ettik. Çataltepe eski Ankara yolu ile yeni Ankara yolunun  ortasında, Kestel TOKİ'ye 3 kilometre uzaklıkta bir köy. Özellikle geçimimizi zeytincilik ve  hayvancılıktan karşılamaktayız. Her ne kadar merkeze yakın da olsak da  geçimimiz  bu şekilde. Bizde köyde yol  medeniyettir dedik ve köyümüzün öncelikle yolunu merkezle bağlantısını sağlayan yolunu hallettik çok güzel bir yol oldu. 
 
YOL MEDENİYETTİR DEDİK
Yaklaşık  23 dönüme yakın bir yerde mesire alanı çalışması yaptık, köyümüze kazandırdık daha bitmedi, hala çalışmalar devam ediyor. Köyü çamurdan kurtaralım dedik.  12.000 metrekare parke taşı döşedik, yeni imarlı yerlerin altyapısını yaptık yine geçen dönem. Bu dönemde yine söz verdik Çataltepe Mahalle olduğuna göre doğalgaz getirelim dedik!  Köyümüze doğalgazı getirdik, daha yeni geldi Kestel'in 29 Köyü'nün bir Derekızık’ta bir de Çataltepe'de doğalgaz vardır. Vatandaş bu hizmetlerden tabi oldukça memnun.
 
12.000 METREKARE PARKE TAŞI DÖŞEDİK..
Sonra bizim bir BESOB sanayimiz var orada yapılması gereken bir yolumuz var, sulama sularının  çalışmasını başlattık ,inşallah burası kapalı sistem olacak. Parkımızı faaliyete geçireceğiz en önemli şey su , Allah'ın izniyle bunları ilerleyen süreçte aciliyet sıralamasına göre yapacağız diye düşünüyorum.
 
ACİLİYET SIRASINA GÖRE YAPILACAK İNŞALLAH..
•   2014 seçimlerinde yüzde 80'lere varan oyla, 2019 seçimlerinde 4 aday olmasına rağmen diğer 3 adayı toplasanız da sizin kadar oy toplayamamış olmalarından ötürü Çataltepe Mahallesi sakinlerine neler söylemek istersiniz Sayın muhtarım?
Ben halkımdan memnunum, halkım bana güveniyor iki seçimdir destekliyor. Gece gündüz çalışıyoruz. Sonuçta biz bir köprüyüz, bizler talep ederiz kurumlar yapar elimden geldiği kadar mücadelemizi vereceğiz elbette. Tabii 30 sene belediyede  çalışmış olmam kurumların içerisinden çıkmış olmam benim biraz işimi  kolaylaştırıyor. Demin de dediğim gibi aciliyet sırasına göre hizmetlerimizi köyümüze getireceğiz. Eksikliklerimizi  başkanlarımız  sırayla  halledecekler inşallah.
 
Abi-kardeş gibiyiz...
•      Sayın Muhtarım ,Büyükşehir Belediyesi ile olsun, Kestel Belediyesi ile olsun bağlantılarınız nasıl?  İletişiminiz nasıl? 
Başkanlarımızla iletişimimiz, aramız her zaman güzel büyükşehir belediye başkanımız Alinur Başkan'la olsun, Kestel belediye başkanımız Önder Bey ile olsun daima güzel ilişkilerimiz mevcut. Abi-kardeş gibiyiz, onlarla zaman zaman toplantılar yapıyor, istişarelerde bulunuyoruz. Onlarla hiçbir sıkıntımız yok bu manada dediğim gibi gelmiş olan hizmetlerde destekleri çok büyüktü onlara teşekkür ederim, bundan sonraki çalışmalarda da İnşallah her zaman yanımızda olacaklarını  biliyorum. Buradan da onlara ayrıca  selamlarımı iletmek istiyorum.
 
Paşazade'ye de bekleriz
 
•      Muhtarım Çataltepe Mahalle muhtarlığının yanı sıra tam  Kestel’in merkezinde Paşazade Otel’inin de işletmesini yapıyorsunuz değil mi? Bununla ilgili de bizlere bilgiler verir misiniz?  Sonrasında da halkımıza, insanlarımıza son sözlerinizi  alarak röportajımızı bitirelim.
Elbette. Paşazade Otel’imiz yaklaşık olarak 3 senedir hizmet vermektedir. Otelimiz 45 yatak şu anda 17 oda ama şu an kapasitemizi artırıyoruz bir tadilat çalışmamız var. Oda sayımızı 26'ya çıkartıp yatak sayısını da 90'a çıkartıyoruz. Aynı zamanda bu arada Mustafakemalpaşa ilçemizde Paşazade-2’yi  Ocak ayı içerisinde açacağız, oranın işletimini de oğlum Necip Arslan yapacak. Bu manada hem Muhtar olarak Çataltepe Mahallesi'ne, hem de Kestel'deki otelimiz ile hizmet sektöründe vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz son olarak buradan bütün mahalle sakinlerimize Çataltepe'de yaşayan insanlarımıza, Kestel'de yaşayan insanlarımıza, Bursa'da yaşayan insanlarımıza ,Mustafakemalpaşa da yaşayan insanlarımıza, bütün insanlarımıza  sağlık ,sıhhat, afiyet ve mutluluklar diliyorum. Hepsine  esenlikler diliyorum.