Advert

O TRAFO NE ZAMAN KALDIRILACAK?

O TRAFO NE ZAMAN KALDIRILACAK?

 

Hasan Alp ÖZBEN–Mine Cansu MAZI

Osmangazi Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirildi. ‘agazete’ olarak 2 Ağustos 2017 Çarşamba günü ‘Bir Can Yitirmeden’ başlığıyla gündeme taşıdığımız Alemdar Mahallesi’nde bulunan Özel İdare İlköğretim Okulu bahçesindeki trafo konusu Meclis’e damga vurdu. MHP’li Meclis Üyesi Cemil Aydın, okulların açılmasına günler kalmasına rağmen sorunun hâlâ çözülmediğini dile getirerek, “Öğretmenler, anne babalar, öğrenciler herkes şikayetçi. Ancak sorun bir türlü çözülmedi. Osmangazi Belediye Başkanlığı plan değişikliği yapmasına rağmen, trafo halen okulun içerisinde duruyor. Çocukların can güvenliği her şeyden önemli” dedi. Konuyu daha önce de Meclis’te gündeme getirdiklerini hatırlatan Cemil Aydın, “Ancak tıkanıklık nereden kaynaklanıyor? Şikâyetler çok fazla, bu durumu Meclis’in bilgilerine arz eder ve bir an önce çözüm bulmasını temenni ederim” diye konuştu.

ÖLÜM SAÇIYOR

Gerek apartman altı gerekse okul bahçelerindeki trafoların ölüm saçtığına ve acilen önlem alınması gerektiğine vurgu yapan Cemil Aydın, “Maalesef Gazcılar bölgesinde bir apartman altındaki trafonun kabloları yandı. Allah’a şükür çok ucuz atlattık. Bölge yaklaşık 24 saatten fazla bir süre elektriksiz kaldı. Acilen bu apartman altı ve okul bahçesindeki trafolar kaldırılmalı” ifadelerini kullandı.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Cemil Aydın’ın Özel İdare İlköğretim Okulu bahçesindeki trafo ile ilgili eleştirilerine yanıt veren Başkan Mustafa Dündar, “Oradaki son durumun ne olduğunu bilmiyorum. Niye o trafoyu oradan kaldırmadılar? Plan değişikliğini yaptık ve bu konuyu takip ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Depreme hazırlık ceset torbası depolamakla olmaz

CHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Cevat Asa’nın Osmangazi Belediyesi’nin depreme yeterince hazır olmadığı yönündeki eleştirisine de yanıt veren Başkan Mustafa Dündar, şunları söyledi: “Depreme hazırlık, ceset torbası depolamakla olmaz. Biz yepyeni bir şehir inşa ediyoruz” dedi. Hamitler ve Demirtaş’ta yepyeni bir şehir inşa ettiklerini kaydeden Dündar, “Hamitler’de 30 bin 250 daireye oturma izni verildi. Demirtaş ise 83 bin kişinin yaşadığı planlı bir hale geldi. Türkiye’ye örnek Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tapuları hak sahiplerine teslim ettik. Depreme karşı yeni bir şehir inşa ediyoruz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500