Advert

Nilüfer nefes alsın!

BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, Fatih Sultan Mehmet Bulvarında yıllardır atıl vaziyetinde bulunan ve Hastane için ayrılan yerin ihaleye çıkartılmasına tepki gösterdi.

Nilüfer nefes alsın!

BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, FSM Bulvarında bulunan alanın çok değerli olması nedeniyle çok kişinin iştahını kabarttığını söyledi. Nilüfer’in Bursa’nın nefes almaya ihtiyacı olduğunu belirten BBP’li Aydın, hastane için ayrılan yerin ihaleye çıkartılmasına tepki göstererek, “Yaklaşık 10 yıldır o alan, Hastane yapılması için atıl durumda bulunuyor. 2013 yılında dönemin yetkilileri nihayet Hastane yapılacağı kararını aldılar. Ama gerek politik gerekse ticari kaygılardan dolayı bu alan üzerindeki emellerinden vazgeçemediler. Ve sürekli hastanenin yapımını ertelettiler. Nihayetinde, Bursa Stadının hemen yanında, Trafiği, nüfus yoğunluğunu düşünmeden yanlış bir karara imza atarak Hastane yapımına başlandı” dedi.

EN BÜYÜK KÖTÜLÜK OLACAK

Aydın sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Gelinen noktada, hem Şehir Hastanesinin yapılması hem de Bursa Stadı yanında yapımı devam eden Hastanenin yapılıyor olması, FSM de bulunan alanda hastane yapılması zaruriyetini ortadan kaldırmış bulunmaktadır. Dolayısıyla, şu anda bile trafiğin yoğun olduğu bu alanın ihaleye çıkartılması ve Ticari alan olarak yapılaşmaya izin verilmesi durumunda, Nilüfer ilçesinde yaşayanlara yapılacak en büyük kötülük olacaktır.” Aydın, bu alanın, herkesin rahat nefes alacağı, yürüyüşünü yapacağı ve gerektiğinde deprem gibi afetlerde toplanma alanı olarak bu şehrin insanlarına bağışlanmasını bekliyoruz diyerek sözlerini bitirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500