BURSA
Giriş Tarihi : 18-08-2020 15:04   Güncelleme : 18-08-2020 15:04

NESTLÉ'NİN TERCİHİ KARACABEY

Nestlé Türkiye geçtiğimiz günlerde Karacabey’de bulunan üretim tesisi içerisinde Nestlé Health Science iş birimi için Medikal Beslenme Ürünleri fabrikası açacağını duyurmuştu.

NESTLÉ'NİN TERCİHİ KARACABEY

Bu doğrultuda Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Başkan Yardımcıları ile Nestlé’nin Karacabey fabrikasına ziyarette bulundu. Nestlé Türkiye Karacabey Fabrika Müdürü Adnan Özkıranartlı, Market Proje Müdürü Aslı Saadet Şenses ve İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Bildircin ile bir araya gelen Özkan, Türkiye'de yıllardır faaliyet gösteren Nestlé’nin yeni üretim tesisi için Karacabey’de hazırlıklara başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Firmanın Karacabey’de bulunan üretim tesisi içerisinde Medikal Beslenme Ürünleri fabrikası açmasının oldukça güzel bir gelişme olduğunu ifade eden Özkan, “Bu yatırımdan ciddi anlamda keyif aldık. Böylesine güzel bir projenin ilçemizde hayata geçmesinden dolayı çok mutlu olduk. Karacabey Belediyesi olarak kentimize değer katacak her türlü yatırıma sıcak bakıyoruz ve elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda her zaman yatırımcıların yanındayız ve işlerini kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yatırımcıların ilçemizi tercih etmesi için de sosyal hayatı güçlendirmeye, bürokratik işlemleri azaltmaya çalışıyoruz” dedi.

YATIRIMDA İLÇEMİZİN TERCİH EDİLMESİNDEN MUTLUYUZ

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs süreci nedeniyle zorlu günlerin yaşandığını ifade eden Başkan Özkan, Nestlé’nin bu ortamda böylesine değerli bir yatırıma imza atmasının oldukça güzel bir gelişme olduğuna dikkat çekti. Özkan, “Pandemi döneminde böyle bir projeyi hayata geçirmek çok önemli. Dünya genelinde yatırımların durduğu, ekonomilerin daraldığı bir ortamda uluslararası bir yatırımın ilçemizi tercih etmesi gerçekten keyif verici. Yatırımın herkes için hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.  Özkan, 3T formülüyle özetlenen; “Tarım”, “Turizm” ve “Teknoloji” öncelikli gelişim faaliyetleri çerçevesinde yol almaya emin adımlarla ilerlediklerini de sözlerine ekledi. (İHA)