KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 12-05-2020 15:41   Güncelleme : 12-05-2020 15:59

Ne mutlu Türküm diyenlerdeniz

Başarılı ses sanatçısı Kadir Yazıcıoğlu, ‘Ne Mutlu Türküm Diyenlerdeniz’ isimli eserini korona ile mücadele eden Türk halkına bağışladı.

Ne mutlu Türküm diyenlerdeniz

Sözü müziği kendisine ait olan ‘Ne Mutlu Türküm Diyenlerdeniz’ isimli eserini, Covid-19 ile mücadele eden Anadolu halkına armağan eden Kadir Yazıcıoğlu, el ele vererek bu sürecin de atlatılacağını dile getirdi. Devlet yöneticilerinin yaptığı her uyarının dikkate alınması gerektiğini ifade eden Yazıcıoğlu, “Çok kıymetli dinleyenlerim, sevenlerim ve büyük Türk halkına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Geçirmiş olduğumuz bu salgın sürecinde ‘Biz Bize Yeteriz’ sözüyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beni derinden etkiledi. Ben de söz yazarı olarak ‘Ne Mutlu Türküm diyenlerdeniz’ isimli eseri yaparak Türkiye’ye armağan ediyorum... Vatandaşlarımıza bir çift sözüm var: Bir olalım diri olalım ve lütfen kurallara uyalım. Hayat eve sığar diyorum, lütfen evde kalın” değerlendirmesinde bulundu.

BİR GÜN YİNE BAHARI KUCAKLAYACAĞIZ

Korona virüsü ile mücadelede gecesini gündüzünü katarak ter döken sağlıkçılara, polislere ve belediye görevlilerine teşekkürü borç bildiğini söyleyen Yazıcıoğlu, “Gün geldiğinde baharı kucaklayacağız, işte o zaman bu günler acı bir anı olarak kalacak geçmişimizde” ifadelerini kullandı. Türk halkına bağışladığı eseri için klip de çektirmek istediğinin altını çizen başarılı ses sanatçısı, kendisine bu konuda destek çıkacak sponsorların tekliflerine açık olduğunu vurguladı.