Advert

Mustafakemalpaşa afetlere hazır

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü işbirliği ile belediye personeline “Temel Afet Bilinci” eğitimi verildi.

Mustafakemalpaşa afetlere hazır

Mustafakemalpaşa Belediyesi, personeline yönelik verdiği eğitimlere bir yenisini daha ekledi. İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğü ve Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından verilen eğitimde Afetlerde İlk 72 Saat’e dikkat çekildi.

 

Meclis Salonu’nda düzenlenen eğitim programında personele afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacaklar anlatıldı. Deprem, heyelan, sel-taşkın, çığ ve yangın konularında afet bilinci kazandırılan belediye personeli olası afetlere hazır hale getirildi.

EĞİTİMLER BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, tüm personele afet bilincinin kazandırıldığını belirterek, olası bir afete hazır olduklarını ve doğal afetlerde alınacak önlemlerin hayatımıza tatbik etme konusunda temel afet bilinci eğitiminin büyük önem taşıdığını söyledi.

AFAD‘ın Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası’na göre Mustafakemalpaşa’nın 1. Derece deprem riski taşıyan ilçelerinden birisi olduğunu hatırlatan Başkan Kanar, Maden Tetkik ve Arama Müdürlüğü’nün (MTA) yenilenmiş diri fay haritası da bunu kanıtlamaktadır. Bu durumda bizlerde tedbirlerimizi arttırmalıyız dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500