Advert

Mursi için gıyabi cenaze namazı

Mahkeme salonunda şehit olan Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

Mursi için gıyabi cenaze namazı


ısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, dün mahkemede hakimden söz istediği sırada baygınlık geçirerek hayatını kaybetti. 2013 yılından bu yana tutuklu bulunan ve hakkında açılan davalardan toplam 48 yıl hapse mahkum edilmişti.

68 yaşında hayatını kaybeden Mursi için bugün Türkiye'de merkezi camilerde gıyabi cenaze namazı kılındı. Gıyabi cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

ERDOĞAN DA KATILACAK

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Mursi için kılınacak gıyabi cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağını söyledi:

"Tüm dünyada, şehit Cumhurbaşkanı için kılınan cenaze namazları dün Kudüs’te başladı. Bugün Türkiye’de Cumhurbaşkanımızın katılımıyla milletimiz tarafından eda edilecek. Kudüs’ten İstanbul’a, Türkiye’nin ve dünyanın her yerine uzanacak." (yenisafak.com)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500