Advert

Motor sporlarının yeni merkezi Gemlik

Gemlik, bu yıl Türkiye Motokros ve Türkiye Tırmanma şampiyonalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 6-7 Haziran’da Şahinyurdu radar yolunda gerçekleşecek Türkiye Tırmanma Şampiyonası ve 11–12 Temmuz’da düzenlenecek Motokros Şampiyonası kapsamında Gemlik yurt içi ve yurt dışından çok sayıda misafir ağırlayacak.

Motor sporlarının yeni merkezi Gemlik

Gemlik Belediyesi’nin spora katkısı devam ediyor. Türkiye’deki prestijli yarışlara ev sahipliği yapmaya hazırlanan Gemlik Belediyesi, geçen sene yapılan Türkiye Tırmanma Şampiyonası’na 13 sene sonra ev sahipliği yapmış ve bu yarışlara dört farklı kategoriden 33 araç yarışmış ve binlerce izleyici takip etmişti. Gemlik Şahinyurdu’nda bulunan motokros pisti ise 5 sene sonra Türkiye Tırmanma Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

SALON VE SAHAYA YATIRIM
Gemlik’in salon ve saha sporlarının da merkezi olmaya aday olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Gençlerimizin spor yaparak çeşitli kötü alışkanlıklardan kurtulmasını önemsiyoruz. Gemlik’te Belediyesporumuz Türkiye çapındaki organizasyonlardan başarı ile dönüyor, bu Gemlik için mutluluk verici… Gemlik’te ilerleyen dönemlerde özellikle salon ve saha sporları alanında çok sayıda yatırım yapmaya hazırlanıyoruz” diye konuştu.

TANITIMA ÖNEMLİ KATKI
Gemlik’te yapılan ulusal spor faaliyetlerinin Gemlik’in tanıtımına yaptığı katkıya dikkat çeken Başkan Sertaslan, Gemlik’in böyle organizasyonlarla anılmasının mutluluk verici olduğunu ifade ederek, “Geçen sene gerçekleştirdiğimiz yarışlarda Türkiye çapında çok iyi bir derece elde etmiştik. Bu sene ise Haziran ve Temmuz ayları motokros ve tırmanma yarışlarına tekrardan ev sahipliği yapmaya hazırlanıyoruz. Gemlik Marmara’nın incisi ve zeytinin başkenti unvanının yanı sıra Türkiye’de artık motor sporlarının merkezi olarak anılacak” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500