Advert

Mimarsinan’a modern kapalı pazar yeri

Yıldırım Belediyesi’nin Mimarsinan Mahallesi’ne kazandıracağı kapalı pazar yerinin inşaatı bütün hızıyla sürüyor.

Mimarsinan’a modern kapalı pazar yeri

 

Yıldırım Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarında vatandaşların temel ihtiyaçlarına cevap verecek spor tesisi, aile hekimliği, park ve yeşil alanların yanı sıra kapalı pazar yerlerini de ilçeye kazandırıyor. 3 bin 950 metrekare alanda inşası devam eden Mimarsinan Kapalı Pazar Yeri’nde 188 pazar tezgâhı, 34 araçlık otopark alanı yer alacak. İnşa seviyesi yüzde 40 olan kapalı pazar alanı olarak hizmet verecek çok amaçlı kullanıma sahip modern tesis, pazar kurulmadığı günlerde ise otopark olarak hizmet verecek. Mahalle sakinlerine hizmet verecek modern tesiste ayrıca ticaret alanları satış birimleri, çay ocağı, zabıta güvenlik noktası, teknik birimler abdesthane ve mescit bulunacak. 

Kentsel dönüşüm hamlesinde fiziki yapıların yanında sosyal alanlarda da yapılacak değişimlerle vatandaşların refah seviyesinde artış olacağını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Türkiye’nin en önemli kentsel dönüşüm hamlesini yürütürken bunu yalnızca konutları yenileyerek yaparsak insanlarımız sadece yeni evlerde yaşama imkanı bulur. Biz dönüşümü yaparken parklarla, spor alanlarıyla, yeşil alanlarla, sağlık alanlarıyla, okullarla, ticari alanlarla ve modern pazar yerleri gibi sosyal yapılarla fiziki dönüşümü desteklediğimiz zaman Yıldırım’ın değeri daha da artacak” dedi. 

Edebali, “Bu kapsamda sosyal donatı alanlarını ilçemize kazandırırken, kapalı modern pazar yerlerini şehrimizin birçok noktasında oluşturuyoruz. Hem pazar alanı hem otopark hem de çok amaçlı olarak hizmet verecek Mimarsinan Kapalı Pazar Yeri özgün mimarisi ve çok amaçlı yapısı ile vatandaşlarımıza hizmet verecek” şeklinde görüşlerini ifade etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500