Advert

MG VE ECZACIBAŞI EL ELE VERDİ... FİLENİN SULTANLARI BURSA'DA YETİŞİYOR

Basketboldaki başarısını voleybolda da sürdüren MG (Magic Generations) geleceğin sultanlarını yetiştiriyor. Eczacıbaşı Spor Kulübü ve MG ortaklığında faaliyet gösteren voleybol okullarına rağbet çok büyük.

MG VE ECZACIBAŞI EL ELE VERDİ... FİLENİN SULTANLARI BURSA'DA YETİŞİYOR

 

Erkan ŞEN

Eczacıbaşı Spor Kulübü ve MG Sportif Organizasyonlar işbirliğiyle Bursa'da faaliyet gösteren Voleybol Okulları, geleceğin başarılı bayan sporcularının yetişmesi için kaliteli bir zemin hazırlamış durumda. Türkiye'nin güzide voleybol kulüplerinden biri olan Eczacıbaşı'na oyuncu yetiştirmenin haklı gururunu yaşayan başarılı antrenör Fatih Bilir, gazetemize çok özel açıklamalarda bulundu.

ÇOCUKLARIMIZIN ÖNÜ AÇIK

Eczacıbaşı'nın İstanbul'da 4 ve Bursa'da 4 olmak üzere toplam 8 tane okulu olduğu bilgisini paylaşarak açıklamalarına başlayan Fatih Bilir, "Bursa'da 4 okulla çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Eczacıbaşı Spor Okulu olarak Bursa'mızda yaklaşık 200'e yakın sporcumuz var. Ahmet Erdem Anadolu Lisesi, Abdurrahman Vardar İlkokulu, Era Koleji ve Tan Okulları'nda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Spor okulu dışında 3 tane performans takımımız var. Bunlar şuan Bursa'da aktif olarak liglere katılıyorlar. Altyapıdan da performans takımlarımıza sporcu yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Tabi çocuklarımız iyi oldukları sürece Eczacıbaşı altyapısına geçiş yapan ve önü açılan çocuklarımız olacaktır" ifadelerini kullandı.

HER YAŞ GRUBUNDAN ÖĞRENCİ

Bilir açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Genelde hafta sonu ağırlıklı çalışıyoruz. Her yaş grubundan çocuğumuz var çalıştırdığımız öğrenciler arasında. Eczacıbaşı ismi Bursa'da yeni bir oluşum, yaklaşık 5 aylık bir geçmişi var. İleride Eczacıbaşı'nda oynayabilecek ve Türk Voleybolu'na kazandırmak için özenle takip ettiğimiz yetenekli çocuklarımız mevcut."

Anne babalar dikkat!

Ailelere de önerilerde bulunmayı ihmal etmeyen Bilir, konuşmasını şöyle sonlandırdı: "Anne babalar sporu bir engel olarak görmesin. En büyük dezavantajımız bu maalesef. Çocuğun dersleri kötüye gittiği zaman, aileler evlatlarını spora göndermeyerek cezalandırıyor. Bu mantık çok yanlış gerçekten. Velilerimizden bu konuda daha duyarlı davranmalarını istiyoruz. Yavrularımız burada eğleniyor, güzel vakit geçiriyor. Sağlıklı bir nesil için, çocuklarımızın sporu sevmesi ve özgürce yapması şart. Ebeveynler 'Çocuğum sporcu olacak' diye spora göndermesin evlatlarını; çocuğumuz sağlıklı bir yaşam için spor yapsın."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500