Advert

MADE IN TÜRKİYE

Başkan Alinur Aktaş’ı ziyaret eden Nettel Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Refik Selik, “Özellikle yüksek teknolojili, katma değerli ürünlerde kendine yeten bir ülke olmamız hayati önem arz ediyor” dedi ve “Bu nedenle yurt dışındaki üretim tesislerimizi ülkemize taşımayı planladık. Milli servetimizi kalkındırmazsak milli değerlerimizi ayakta tutamayız. Yerel üretim desteklenmeli” çağrısı yaptı.

MADE IN TÜRKİYE

Nettel Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Refik Selik, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Nettel Group Kurumsal İletişim Direktörü Bahar Erkan ve RMG Medya Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Aygün’ün de hazır bulunduğu Heykel’deki tarihi binada gerçekleşen ziyarette; mobil teknolojiler, sosyal sorumluluk projeleri, ara eleman ihtiyacı ve yerel üretimin desteklenmesi konusu gündeme alındı. 

YEREL ÜRETİCİ DESTEKLENMELİ

Mobil teknolojik ürünlerdeki yerel markaları Helt, Nettech ve hızlı servis anlayışıyla sektörde fark yaratan bir anlayışla ilerlediklerini söyleyen Nettel Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Refik Selik, mobil aksesuar alanında 27.000 ürün çeşidiyle geniş ürün yelpazesine sahip olduklarını belirtti. Maliyetler, işçilik gibi unsurlar nedeniyle yurtdışında üretim yapmak durumunda kaldıklarını söyleyen Selik, Covid-19 virüsü nedeniyle yaşananlara dikkat çekerek, “Son günlerde yaşananlar gösterdi ki özellikle yüksek teknolojili, katma değerli ürünlerde kendine yeten bir ülke olmamız hayati önem arz ediyor. Bu nedenle bizler de yurt dışındaki üretim tesislerimizi ülkemize taşımayı planladık. Ülke olarak milli servetimizi kalkındırmazsak milli değerlerimizi ayakta tutamayız. Yerel üretim desteklenmeli” dedi.

ARA ELEMAN İHTİYACI VAR

Store+Service konseptiyle Türkiye’de bir ilke imza atarak, cep telefonu ve tablet aksesuarı ile teknik servis hizmetini bir araya getirerek fark yarattıklarını ifade eden M. Refik Selik, mobil teknolojilerdeki ara eleman ihtiyacına dikkat çekti. Selik, “Teknik servisimizde çalışabilecek nitelikli personel bulmakta zorlanıyoruz. Teknoloji üretiminde ve servis hizmetinde son derece kritik öneme sahip nitelikli ara eleman ihtiyacının sağlanması ve gençlerimizin çağın mesleklerine hazırlanması geleceğimiz adına hayati öneme sahip. Teknik liseler ve meslek yüksek okullarında bu mobil teknoloji konularında eğitimlerin geliştirilmesi yararlı olacaktır” diye konuştu. (Nettel Group Basın Birimi)

Bir saatte ekran ve batarya değişimi

Cep telefonu, tablet, giyilebilir teknoloji gibi mobil teknolojilerde hızlı servis anlayışını benimsediklerini söyleyen Selik, müşteri memnuniyeti sağlanması için servis hizmeti kapsamında store+servis mağazalarında ‘bir saatte ekran ve batarya’ değişimi gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.

Çeyrek asırlık tecrübe yatırımcılarını bekliyor

Profesyonel yönetim sistemi, kurumsal kimliği ve dijital alt yapısıyla; online tedarik zinciri, online mağazacılık, sıcak satış ve teknik servis kapsamındaki 23 yıllık birikimlerini yatırımcılarla paylaşmayı hedeflediklerini söyleyen Mehmet Refik Selik, bu çerçevede Nettech Store+Service franchise sistemiyle hizmetlerini genişletmeye başladıklarını kaydetti.

Almanlara teknoloji ürünleri satıyoruz

Nettel Group’un 1997’de Bursa’da başlayan serüveninde gelinen noktada ürün çeşitliliği bakımından Türkiye’nin önde gelen üreticileri arasına girdiği ve ürünlerinin Avrupa’da birçok noktada son kullanıcılarla buluştuğunu aktaran M. Refik Selik, Almanya’da, Almanlara mobil teknoloji ürünleri satmayı başaran tek Türk firması olduklarını ve 8 ülkede Helt ve Nettech markalarını sattıklarını dile getirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gerek 23 yıllık başarı öyküsünün ve özellikle üretimlerini Türkiye’ye taşıma çabalarının takdire şayan olduğunu ve geleceğimiz adına son derece önemli olduğunu düşündüğümüz sosyal sorumluluk projeleri için iş birliğine hazır olduklarını dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500