Advert

Litecoin nedir, nasıl alınır? Bir Litecoin kaç dolar TL fiyatı ne kadar? 12 Aralık fiyatları..

Son dönemlerde oldukça popüler olan kripto para dünyasında Bitcoin'in rakiplerinden biri olan Litecoin son bir aydaki artışı ile pek çok kişinin dikkatine girdi. Peki Litecoin nedir? Litecoin nasıl alınır? İşte Litecoin hakkında merak edilenler...

Litecoin nedir, nasıl alınır? Bir Litecoin kaç dolar TL fiyatı ne kadar? 12 Aralık fiyatları..

 

Son bir ayda yüzde 300'e yakın bir artış gösteren Litecoin kripto para dünyasının yeni yıldızlarından birisi olarak gösteriliyor. 

LİTECOİN NASIL ALINIR?

Eski Google çalışanı Charlie Lee tarafından geliştirilen Litecoin'i Türkiye’deki ve dünyadaki coin borsalarından alabilirsiniz. 

Bunun için söz konusu platformlarda hesap açmanız ve güvenli bir yöntemle buradaki hesabınıza para göndermeniz gerekiyor.

Ancak söz konusu platformu seçmeden önce araştırmanızı iyi yapmanız ve hakkında olumlu referanslar bulunan bir yeri seçmeniz oldukça önemli.  

LİTECOİN NEDİR

Litecoin, dünya genelinde herkes için yok denilebilecek az düzeyde olan maliyetle para transferi yapmaya olanak sağlayan bir kripto para birimidir. Diğer altcoinler gibi herhangi bir merkezi olmayan Litecoin, açık kaynak kodlu küresel bir ödeme sistemidir.

Litecoin'in kullanmış olduğu matematik altyapılı teknolojisi, bu ağı korumaktadır ve kullanıcıların kendi paralarını kendilerinin kontrol etmelerine olanak tanır. Günümüzde popüler olan bilindik kripto para birimlerinden daha hızlı işlem onay sürelerine sahip olan Litecoin, aynı zamanda gelişmiş depolama imkanlarına sahiptir.

LİTECOİN NE KADAR?

Litecoin fiyatları son bir yıla bakıldığında 50-100 dolar civarında seyretmekteydi. Ancak son günlerde çıkışa geçen Litecoin, sadece 24 saat içerisinde rekor kırarak, yüzde yüz artışla 240 dolar seviyesine yaklaştı. Geride bıraktığımız haftada başta Bitcoin olmak üzere birçok para biriminde fiyat artışı yaşandı ve bu artış Litecoin'e de etki etti.

24 saat içinde yüzde yüz değer kazanan Litecoin'in piyasa değeri neredeyse 9 milyar dolar. Bu çılgın rakamla piyasada yer alan Litecoin, pazarı en büyük altıncı kripto para birimi olarak kripto para birimi dünyasında yer ediniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500