Advert

Ligin rengi biziz

Potada hedeflerinin her zaman en iyi yerler olduğunu kaydeden menajer Nedim Yücel, “Oynadığımız basketbol ve taraftarımızın salonda yarattığı atmosferle lige bir anda çok büyük renk kattık” dedi.

Ligin rengi biziz

Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel, takımın son durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sezon boyunca takımda oyuncular, teknik ve idari kadronun birbirleriyle çok iyi ilişkiler içinde bulunduklarını ifade eden Nedim Yücel, koronavirüs nedeniyle lige verilen arada da tüm oyuncularla da sık sık diyalog halinde olduklarını belirtti. “Bizim hedefimiz kısa vadeli değil, hep uzun vadeli oldu” diyen Yücel, “Geçtiğimiz sezon kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya olan şube, Sezer Sezgin Başkanın kişisel çabaları ile devam etti. Düşük bir bütçeyle rahat bir şekilde şampiyon olup, Süper Lige çıktık. Bu süreç de Futbol takımımız maalesef ligden düşünce de maddi ve manevi anlamda büyük problemler yaşadık. AŞ. olarak sıfırdan bir şube kurduk. Sezonun en düşük bütçeli 2 takımından biri olarak başladığımız Avrupa’nın en önemli liglerinden biri olarak gösterilen ligimize, Sezona Tofaş ve Daçka galibiyetleri ile başladık. Ardından sezonun flaş ekibi Karşıyaka ve Efes’e evimizde mağlup olmamıza rağmen elimizden kaçırdık fakat oynadığımız basketbol ve taraftarımızın salonda yarattığı atmosferle lige bir anda çok büyük renk kattık ve kamuoyunda hedefler bir anda çok yükseldi” ifadelerini kullandı.

HERKESİN ÇEKİNDİĞİ BİR EKİBİZ

Yücel, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sezona başlarken ligde kalması başarı olarak gösterilen takımımız Play-Off hedefi olan, herkesin çekindiği bir takım haline geldi. Kadromuzun dar ve yabancı oyuncularımızın da genç olması sebebiyle inişler çıkışlar bekliyorduk zaten. Bu takıma uzun oyuncu lazım diye eleştiriler geldi. Bunun biz de farkındaydık ve o anki heyecanla iyi bir uzun takviyesi yapabilirdik ama günlük başarılar için geleceğimizi riske atmamamız gerekir. Bizim en büyük hedefimiz kalıcı bir Bursaspor Basketbol takımı yaratmak. Şu an hayali paralarla yapılan transferlerden dolayı FIBA’da en çok dosyası olan ülkeyiz, kapanan ve kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olan takımlarımızın sayısı çok fazla. Lige başlamadan kamuoyundaki bizden beklentiyle şu anki konumumuz arasında büyük bir fark var.” (bursasporluyuz.org)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500