Advert

KPSS ortaöğretim ve önlisans tercih kılavuzu yayınlandı! İşte 2016 KPSS tercih kılavuzu

ÖSYM, KPSS ortaöğretim ve önlisans tercih kılavuzunu yayınladı. KPSS ortaöğretim sonuçlarının 9 Aralık 2016 tarihinde açıklanmasının ardından tercih kılavuzu yayınlandı. KPSS sonuçlarını öğrenen adayları şimdi de tercih heyecanı sardı. Kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmek için tercihler bugün başladı. Peki tercihler ne zamana kadar sürecek? 2016 KPSS tercih işlemleri nasıl yapılır? KPSS ortaöğretim/önlisans tercih kılavuzu ve tercihlerle ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.

KPSS ortaöğretim ve önlisans tercih kılavuzu yayınlandı! İşte 2016 KPSS tercih kılavuzu

KPSS sınavına giren adayların günlerdir heyecanla beklediği tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. KPSS sonuçlarını beklerkenki heyecan yerini tercih kılavuzunun açıklanmasına bırakmıştı. Nihayet adayların bekleme heyecanı sona erdi. KPSS Ortaöğretim/ Önlisans tercih kılavuzu açıklandı. 

Kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşmek isteyen memur adaylarını tercih kılavuzunun açıklanmasının ardından yeni bir heyecan ve tedirginlik sardı. Adayların merak ettiği sorular arasında ''KPSS puan barajı kaç? 60,70,80 puanla bir bölüme yerleşebilir miyim?'' gibi konular var. FETÖ operasyonları dolayısıyla çok sayıda memurun görevden alınması nedeniyle sınava giren 3.5 milyon aday istediği bölümlere yerleştireceği konusunda umutlu.

e-Devlet sistemi üzerinden de tercih kılavuzuna ulaşabilir ve tercihler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500