Advert
Advert

KÖYÜN İSMİ ‘SAVAŞ’ AMA…

Birlik ve beraberlik gecesi adı altında bir araya gelen Savaş Köyü sakinleri hem eğlendi, hem de dostluk mesajları verdi.

KÖYÜN İSMİ ‘SAVAŞ’ AMA…

 

Semih ŞAHİN

Bursa’da kalabalık nüfusa sahip olan Şavşatlılar, her yıl geleneksel hale getirmiş olduğu etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Şavşat’ın güzide köylerinden biri olan Savaş Köyü, her yıl birlik ve beraberlik gecesi adı altında düzenlenen efsane gecenin bu yıl 9.’sunu gerçekleştirdi. Geceye ilgi yoğundu. Savaş Köyü Doğa Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği Başkanı Yener Torun ve Çekmeköy Artvinliler Dernek Başkanı Gürel Durmuş’da İstanbul’dan gelerek bu unutulmaz gecede hemşerilerini yalnız bırakmadı. Çekiliş, sihirbazlık gösterileri, yöresel ezgiler ve daha sayamadığımız birçok gösteriyle bir araya gelen Savaş Köylüler bir kez daha birlik ve beraberlik örneği sergiledi. Gecenin kaçınılmaz ve en keyifli dakikaları ise davul zurna ekibinin sahneye çıkıp gençlerin horona dizilmesiyle başladı.

Bu birliktelik bitmez

Hemşerilerin bir araya gelmesini sağlayan öncü isimlerden biri olan Ferhan Küçük, köyün tarihçesi ve Bursa’da düzenlemiş oldukları etkinlikler hakkında bilgiler verdi. Bursa’da kalabalık bir nüfusa sahip olduklarını ve göstermiş oldukları bu birlikteliğin sonuna kadar devam edeceğini söyleyen Ferhan Küçük, “Burada yaşayan Savaş Köylüler olarak her sene bir araya gelip birbirimizle birkaç saat zaman geçiriyoruz. Bu vesileyle de görüşemeyen, birbirleriyle tanışıp kaynaşamayan köylülerimizi burada bir araya getiriyoruz. Köyümüzün adının savaş olduğuna bakmayın. Biz barıştan, dostluktan, dayanışma ve kardeşlikten yanayız. Bu hep böyle devam edecek. Savaş Köylüler olarak Bursa’da kalabalık bir nüfusa sahibiz. İş adamlarımız, avukatlarımız, mühendislerimiz, doktorlarımız, kısacası her tabakada bir hemşerimiz var. Kısacası bir ilçe yönetecek kadar nüfus ve iradeye sahibiz. Bu tür etkinlikler düzenleyerek elimizden geldiği kadar birlikte zaman geçirmeye çalışıyoruz. Dostluğumuz, birlik ve beraberliğimiz sonuna kadar bu şekilde devam edecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500