Advert

Koronaya karşı survivor hayatı

'Doğadaki yabancı' olarak kendini nitelendiren genç adam Erzincan'da corona virüsten uzak kendini dağlara adadı. Doğada adeta survivor hayatı yaşayan genç, Erzincan'da yaban hayatını drone ve foto kapanla kaydediyor.

Koronaya karşı survivor hayatı

Erzincanlı Aydın Budak, corona virüsün Türkiye’de de görülmesi üzerine yaşadığı şehir olan İstanbul’u terk ederek memleketi Erzincan’a gelerek Munzur Dağları'nda tek başına kamp kurarak yaşamaya başladı. Doğada ağaç dallarından kimi zaman barınak yapan bazen de çadır kurarak yaşayan Aydın Budak, “İstanbul’da yaşıyordum. Otostopla Türkiye’nin 81 ilini gezdim. İstanbul’dan kaçma nedenlerimden birisi de corona virüsü. Bende toplumdan, kalabalık yerlerden uzaklaşarak doğduğum şehir olana Erzincan’a geldim.

KALABALIKLARDAN UZAK DURALIM

Doğada tek başıma vakit geçiriyorum. Barınaklar yaparak dağlarda hayatımı geçiriyorum. Korona virüsü tamamen bitinceye kadar bu şekilde yaşamayı düşünüyorum. Hedefimde Amazon Ormanları'na gitmek var. Orada kabilelerle yaşayıp onların belgeselini çekmeyi, kitap yazmayı arzu ediyorum. Corona virüsüne karşı evimizden çıkmayalım. Mücadelemizi verelim. Kalabalıklardan uzak duralım” dedi. Munzur Dağları'nda adeta tek başına survivor hayatı yaşayan Budak, kamera, drone ve foto kapanla Erzincan’ın yaban hayatını da kayıt altına almayı ihmal etmiyor. Yaban keçilerinin geçişlerini, otlamalarını, boz ayıları ve benzer birçok yaban hayvanını Erzincan’da görüntülediğini kaydeden Budak, “Doğada mutluyum. Yaban hayatını çekip ileride güzel bir belgesel yapmak istiyorum. Çektiklerimi sosyal medya hesaplarımdan da takipçilerimle paylaşacağım” diye konuştu. (ntv.com)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500