Advert

Kocası yerine sokaktan geçen genci vurmuştu!

Bursa’da kıskançlık davasında tartıştığı eşine ateş ederken, eşi yerine sokaktan geçen 16 yaşındaki çocuğu vuran kadın son defa hakim önüne çıktı.

Kocası yerine sokaktan geçen genci vurmuştu!

Bursa’da tartıştığı eşine pompalı tüfekle ateş ederken, eşi yerine sokaktan geçen 16 yaşındaki çocuğu vuran kadın hakkında yeniden karar verildi. Katil zanlısı kadın 24 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Olay, Yıldırım Anadolu Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Y.T. (25) ile eşi V.T. arasında kıskançlık yüzünden tartışma çıktı. Sokakta da tartışmaya devam eden çiftten Y.T.’nin elindeki pompalı tüfek ateş aldı. T.’nin silahından çıkan saçmalar o esnada yoldan geçen Hakan Çete’ye isabet etti. Çete kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Y.T. gözaltına alınarak tutuklandı. 

AV TÜFEĞİNİ ALIP…

Y.T., daha önce 'müebbet hapis' talebiyle yargılandığı davada bu kez 'ağırlatırılmış müebbet' talebiyle son defa hakim önüne çıktı. Duruşmaya Y.T., Balıkesir L Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS sistemiyle katıldı. Sanık T., daha önce verdiği, "Eşim V., bana N.D. ile sevgili olduğunu söyledi. O sırada kendisiyle tartışınca bana vurdu. Bu olaylar olurken ben hamileydim. O sinirle av tüfeğini alıp kocamın arkasından dışarı çıktım. Eşim üzerime fırlayınca boğuşma çıktı. Eşimin elimden almaya çalıştığı tüfek ateş aldı. Daha sonra Haktan isimli kişinin vurulduğunu öğrendim. Silahı ben ateşlemedim. Beraatimi istiyorum" diyerek savunmasını tekrarladı. 

“ÇOCUKLARIM MAĞDUR” 
Sanık avukatı Hakan Gündoğdu, bozma ilâmında ceza dairesinin 'muhtemel kasıt altında adam öldürme' suçundan fazla ceza verilmesi talebi karşısında, mahkemeden Haktan Çete’nin mezarının açılarak yaş tespitinde 20 yaşında olduğunun belirlendiğini söyledi. Gündoğdu, Çete’nin vefatının taksirle gerçekleştiğini ifade ederek, “Mahkeme heyetinin hareketi, tek bir atış yapılması sonucu hem kocasını öldürmeye teşebbüs, hem de Hakan Çete’nin ölümüne sebep olduğu yönünde değerlendirmelidir. Müvekkilimin suçu taksirle işlediği yönünün kabul edilmesini istiyoruz. Mahkemenin eski kararında direnmesini talep ediyoruz” dedi. Yeniden söz alan Y.T., “Çocuklarım ve kendim mağdur durumdayım. Tahliyemi istiyorum” dedi. Mahkeme heyeti, İstanbul Bölge 1'inci Ceza Dairesi’nin bozma ilamına göre, sanık Y.T.’na Hakan Çete’yi öldürmekten müebbet verdi. Suçun müebbet kasıt ile gerçekleştiğinden cezasını 20 yıla indirdi, iyi hal uygulayıp cezasını 16 yıl 8 aya düşürdü. Kocası V.T.’ye karşı ise, adam öldürmeye tam teşebbüs suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün olmak üzere toplam 24 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası vererek, tutukluluk halinin devamına karar verdi. (İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500