Advert

Kocaeli'de insanlık dersi

Kocaeli’nde yaşayan Ömer Faruk Kırçın, evinin bahçesinde bulduğu 20 cm uzunluğundaki yaralı dev kurbağayı tedavi ettirmek için 27 kilometre yolu katederek veterinere götürdü.

Kocaeli'de  insanlık dersi

 

Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Çağırgan Mahallesi’nde yaşayan 45 yaşındaki Ömer Faruk Kırçın, evinin bahçesinde yaklaşık 20 santim boyunda halk dilinde “ekmek kurbağası” olarak bilinen bir kara kurbağa ile karşılaştı. Kurbağanın büyüklüğü sebebi ile şaşkınlık içinde kalan Kırçın, yaralı kurbağanın iyileşmesi için seferber oldu. Kurbağayı iyileştirebilmek için aracıyla yola çıkan Kırçın, evine yaklaşık 27 kilometre uzaklıktaki kent merkezinde özel bir veteriner kliniğinin yolunu tuttu. Hem şaşkınlık hem de üzüntü içinde veteriner kliniğine gelen Kırçın, kurbağayı veterinerlere teslim etti. Veterinerler tarafından tedaviye alınan kurbağanın çene kısmında kırıkların olduğu ve dilinin de parçalandığı tespit edildi. Ameliyata alınan kurbağanın buz ile metabolizması yavaşlatılarak dilindeki ve çenesindeki kesiklere dikiş atıldı. Ameliyatın ardından gözetim altına alınan kurbağanın antibiyotik tedavisi altına alındığını söyleyen veteriner kliniği yetkilileri, tedavinin tamamlanması sonrasında hayvanın doğaya salınacağını belirtti. 

“ÖLÜME TERK ETMEYE VİCDANIM RAZI GELMEDİ”

Kurbağanın ölmesine vicdanının razı olmadığını ifade eden Ömer Faruk Kırçın, “Arabamın arka kapısını açtım, içerisinden malzemeleri indiriyordum. Yerde büyük bir kurbağa gördüm. Ezilmesin, kaldırayım dedim. Sonra baktım dilinde bir yara var, kanlanmış ve ayağı da sıkıntılı. Kenara çektim. Sonra işlerimi hallettim, hemen arabamla buraya getirdim. Boyu 20 santim kadar var, bayağı büyük. Dili de çok fena olmuş. İnşallah arkadaşlar kurtarır. Vicdanım el vermedi, bir kenara atıp ölmesine razı olamazdım” dedi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500