Advert
Advert

KİTABINA UYMAYAN İŞİ KARDEŞİM YAPSA BOZARIM

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, işleri partiye göre değil, haklı haksıza göre yürüttüklerini belirterek, "Yasaya uymayan bir işlem yapan kişi kardeşim dahi olsa işi bozarım" dedi.

KİTABINA UYMAYAN İŞİ KARDEŞİM YAPSA BOZARIM

 

Semih ŞAHİN

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, BURYAP Group Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Sağer'i ziyaret etti. ‘agazete’ Genel Müdürü Erdal Şimşek, Sorumlu Yazıişleri Müdürü Ahmet Kundakcı ve yazarlar Osman Gürçay, Ali Eşref Uzundere ve Mehmet Çetinkaya’nın da hazır bulunduğu ziyarette, barışın ve kardeşliğin başkenti Mudanya'da başarılı işler ortaya koyarak çevre sakinlerinin samimiyetini ve güvenini kazandıklarını belirten Başkan Hayri Türkyılmaz, yapılan çalışmaların basın yoluyla vatandaşa aktarıldığını hatırlatarak, başta Yasin Sağer olmak üzere bütün ekibe teşekkürlerini iletti. Sorularımızı içtenlikle cevaplayan Başkan Türkyılmaz, Mudanya'da yapılan çalışmalar hakkında önemli bilgiler aktardı. En çok değer verdiği proje olarak bilinen Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi hakkında bilgiler veren Türkyılmaz, projenin en ince detayına kadar ilmek ilmek çalışıldığını kaydetti.

HER KESİME HİTAP EDEN BİR PROJE

Proje içerisinde açık hava sineması, çok amaçlı kültür merkezi, kafeler, çocuk oyun alanları, restoranlar ve ticari alanlar yer aldığını hatırlatan Başkan Türkyılmaz, "Mudanya'ya gelen vatandaşlarımız bundan böyle Yıldıztepe'ye rahat rahat gelip gidebilecek. En büyük hayalimden biri bu projeydi. Yapılacak olan çalışmalarda her şeyi düşündük ve herkese hitap edebilecek bir proje hazırladık" dedi.

YAPTIĞIMIZ İŞLER GURUR TABLOMUZ

Önceki dönemlerde belediyenin vizyonuna ilişkin olumsuz gelişmeler olduğunu dile getiren Türkyılmaz, görev başına geldikten sonra temiz bir belediye anlayışıyla yollarına devam ettiklerini söyledi. Türkyılmaz, "Olumsuz şekilde anılan, yolsuzlukla, hırsızlıkla, rüşvetle anılan bir belediyeden tertemiz bir belediye anlayışına geçtik. Kapısı olmayan, duvarı olmayan, gizlisi saklısı olmayan, sorulan ve cevap alınan bir belediye haline geldik. Bütçemizi ikiye katladık. Borcumuzun yarısından fazlasını ödedik. İş yaptırdığımız firmaların borçlarını da günü gününe ödeyen bir belediye olduk. Vermiş olduğumuz hizmetlerden yüzde 90 oranında bir memnuniyet var. Bu da bizlere tabii ki gurur veriyor" ifadelerini kullandı.

İkinci döneme şimdiden talibim

Vizyon projelerle şehre değer kattıklarını söyleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, gelecek dönemde tekrar aday olacağını söyledi. Önceki döneme göre oylarını ikiye katlayacağını dile getiren Türkyılmaz, şunları kaydetti: "İkinci dönemde tekrar adayım. Yeni dönemde çok daha fazla oyla tekrar görev başına geleceğime inanıyorum. Elimizde olan bütün sosyal kültürel projeleri bitirdikten sonra seçim aşamasını değerlendireceğiz. Büyükşehir’le beraber toplamda 18 belediyemiz var. Vatandaşa belediyecilik anlayışında 2 isim söyleyin desek bunlardan biri kesinlikle Hayri Türkyılmaz'dır. Bilinmeyen bir Mudanya, bilinen bir Mudanya haline gelmiştir. Alacak verecek davalarını hiçbir zaman gündeme getirmeyen, günü gününe iş yapan, ödemeler için kapısını çaldırmayan bir belediye varsa o da Mudanya Belediyesi'dir."

Partiye göre değil haklıya göre

Görev süresi boyunca Mudanyalılar’ın karşılaşmış oldukları sorunların çözümü noktasında, parti ayrımı gözetmeden, haklıyla haksızı objektif bir şekilde ayırdığını söyleyen Hayri Türkyılmaz, her zaman doğrunun yanında olduklarını dile getirdi. Bu konuda net bir tavır sergilediklerini belirten Türkyılmaz, "Mudanya'da AK Partilisi, CHP'lisi, MHP'lisi, kısacası her siyasi görüşten vatandaşımız var. Her partiden üyemiz var. Vatandaşlarımızdan hiçbiri farklı siyasi görüşten olduğu için işinin yapılmadığını söyleyemez. Yönetmelikte 2 kat olan yere 4 katlık bir daire yapmaya kalkışılırsa bu hangi partiden olursa olsun yapımına izin verilmez. İzinsiz bir şekilde işlem yapan kişi kardeşim dahi olsa yaptığı işi bozarım. Doğru olan her şeyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Eleştiriye her zaman açığız. Yapılan eleştiriler eğer ki yaptığımız bir hata varsa onları düzeltmemize yardımcı oluyor. 'Astığımız astık, kestiğimiz kestik' anlayışıyla hiçbir zaman hareket etmedik, etmeyeceğiz de" şeklinde konuştu.

'Hayır'lı oylar

Anayasa değişikliği ile ilgili referandum sürecine de kısaca değinen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Referandumda 'Hayır' çıkacağı görüşündeyim. İnsanlarımızın değerlerine sahip çıkma refleksinin son anlarda piyasaya çıktığını hepimiz biliyoruz. Diline, dinine, bayrağına, Atatürk'üne laf söyletmez" değerlendirmesinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500