Advert

Kestel'in incisi Ekinciler

Açtığı kuruyemiş dükkanlarıyla Bursalıları uzun süredir hizmet veren Hasan Ekinci, Kestel’de de bir dükkan açtı.

Kestel'in incisi Ekinciler

Ufuk IRGAŞ

Gürsu’da yaşayan Diyarbakır kökenli Hasan Ekinci, iki market denemesinin ardından üçüncü marketini geçtiğimiz hafta sonu Kestel’de açtı. Toner Ajans Yusuf Yıldırım'ın düzenlediği açılış törenine belediye başkan yardımcısı, siyasi partilerin ilçe başkanları, STK başkanları semt sakinleri ile çok sayıda Kestelli katıldı. Kuran tilaveti ile başlayan açılış töreninde şehitlerimizde unutulmadı saygı duruşunun ardından konuşmalara geçildi.   

ÖNCE İSTİHDAM

İstihdam kalite ve ucuz parolası ile yola çıkan Ekinciler Kuruyemiş’te ilk güne özel Yüzde elliye varan indirimli satışların yapıldığı açılışta market sahibi Hasan Ekinci yaptığı konuşmada, “Saygıdeğer belediye başkanım siyasi partilerimizin ilçe başkanları, mahalle sakinleri, hanımefendiler, beyefendiler, Kestelli hemşerilerim ile Diyarbakırlı hemşerim Sıra gecesi sanatçısı Eyüp Yılmaz ve değerli esnaf dostlarım açılışımıza hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Müşteri velinimettir düsturu ile çıktığımız hizmet yolunda az öz ve helal para kazanmayı hedefledik. İstihdamı hedef alan bir anlayışla ticaret yapmaktayız. Şu anda marketimizde en aşağı on kişi istihdam edilmektedir. Ben isterseniz buraya kadar nasıl geldim kısaca ondan da söz etmek istiyorum. Ticaret hayatım Fomara’da açtığım kuruyemiş marketiyle başladı. Bunu Gürsu takip etti. Açıp kapattığım iki markette edindiğim tecrübeyi müşterilerime yansıtmak arzusu ile üçüncü marketimi burada açmaya karar verdim. Tekrardan hepinize hoş geldiniz, şeref verdiniz diyorum" ifadelerini kullandı.

KÖFTECİ OSMAN SÜRPRİZİ

Kestel Belediye Başkan Yardımcısı, Konya Yunak Derneği Başkanı Hakkı Arıcı, MHP ve CHP ilçe başkanları hayırlı müşteri dileklerinde bulunan birer konuşma yaptıkları açılışta komşu esnaf Adıyamanlı Osman Çiğköfte sürprizi yaptı. Kuru pasta ve çerez ile çiğköftenin de ikram edildiği açılışta adeta satış rekoru kırıldı. Organik yiyecek ve içeceklerin de satıldığı markette destek amaçlı Konya Yunak Dernek başkanı Hakkı Arıcı’nın toptan satışa sunduğu ürünler de raflarda yerini aldı.

Kestel Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Aras da açılışta yaptığı konuşmada, "Ülke olarak sıkıntılı bir dönemden geçmekteyiz. Savaştan kaçan Suriyeli Müslümanların Avrupa hayali ile Edirne'de Yunanistan sınırını geçme ümitlerinin suya düştüğü ve ülkemiz için sorun olan göçmenlerin durumuna bizler yani Ülkemiz insanı duyarsız kalmadık. Onları bağrımıza basıp gereken ihtiyaçlarını karşıladık. Bu sıkıntılar yetmez gibi Çin’de başlayıp ülkemize de yayılan koranavirüsü de başlı başına bir sorun oldu.  Ülkemizin en kısa sürede bu zor günleri de atlatacağına inanıyor, sıkıntılı günler yaşadığımız günümüzde böyle bir mekân açan esnaf kardeşime de hayırlı müşteri dileklerimi iletiyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500