Advert
Advert

Kayseri saldırısında yeni gelişme:4 gözaltı

Kayseri'de 14 askerimizin şehit edildiği hain saldırıda patlayan aracın sahibinin Burdur'da okuyan oğlu ve üç arkadaşı polis ekiplerince gözaltına alındı.

Kayseri saldırısında yeni gelişme:4 gözaltı

 

Bursalı Cihat Sefa Bektaş, Ahmet Kaçar, Ahmet Sungur, Necati Ünlü ve Altuğ Balamur hafta sonu tatilini kış turizmin merkezlerinden Uludağ’ın soğuk havasına aldırış etmeden 1 metreyi bulan karın üzerinde kamp atarak değerlendirdi. 


Çobankaya’dan Kızpınarı mevkiine 3 kilometre yürüyerek gelen dağcılar soğuktan daha az etkilenmek için kar duvarı ördükten sonra çadırlarını kurdu.
Yanlarında getirdikleri ekipmanları sayesinde -18 dereceyi bulan soğuklukta zorluk çekmeyen dağcılar, ocaklarında yemeklerini yapıp, çaylarını da içmeyi ihmal etmezken yaptıkları içeceklerin donması gözlerden kaçmadı.Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Kayseri’de 14 askerin şehit olduğu bombalı saldırıda kullanılan Şanlıurfa plakalı aracın ruhsat sahibinin oğlunun Burdur MAKÜ’de okuduğunun tespit edildiğini bildirdi. Doğan, ruhsat sahibinin oğlu ile üç arkadaşının gözaltına alındığını kaydetti.
Doğan, "Kayseri'de  terör örgütü tarafından yapılan terör saldırısında kullanılan Şanlıurfa plakalı aracın ruhsat sahibinin oğlunun MAKÜ'de öğrenci olduğu, emniyet birimlerince terör örgütüne müzahir isimlerden olduğu bilinen, yine aynı şekilde terör örgütüne müzahir isimlerden olan arkadaşlarıyla irtibat halinde olduğu tespit edilen 4 öğrenci hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca verilen talimat üzerine arama ve gözaltı işlemi uygulanmıştır" dedi.


Başsavcı Doğan, elde edilen deliller neticesinde şüphelilerden bir tanesinin terör örgütü propagandası yapmak suçundan tutuklandığını, diğer 3 şüphelinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını belirtti.


Burdur'da askerliğini yapan bir askerin de terör örgütü propagandası yaptığının tespit edildiğini belirten Doğan, "Şüpheli asker hakkında yapılan soruşturmada, şüphelinin  terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilerek Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılan soruşturma sonucunda çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca Burdur'da terör örgütü ile birlikte tüm terör örgütlerine yönelik soruşturmalar, araştırmalar kesintisiz bir şekilde devam ettirilmektedir. Bu konuda kolluk birimlerine araştırma yapması, suç ve suçluların tespiti ve güvenlik yönünden tüm tedbirlerin alınması için gerekli talimatlar verilmektedir" ifadelerini kaydetti. 

Kayseri 14 Şehit Burdur Patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500