Advert

Kasiyere bıçak gösterip...

Bursa'da ünlü bir market firmasının şubesine müşteri olarak giren yüzü kapalı şahıs, alışveriş bahanesiyle gittiği kasada, kasiyerin boğazına bıçak dayayarak kasayı soydu.

Kasiyere bıçak gösterip...

Olay, Yıldırım Esenevler Mahallesi'nde bulunan ünlü bir marketler zincirine ait şubede 30 Kasım tarihinde meydana geldi. Ö.Ö. isimli şahıs cips almak bahanesiyle müşteri gibi markete girdi. Yüzünün kapalı olduğu görülen ve ödeme yapmak için kasaya giden Ö.Ö. kasiyeri bıçak gösterip tehdit ederek kasadaki paraları alıp kaçtı. Kasadan bin 500 lira para alan Ö.Ö. daha sonra bir minibüse binerek olay yerinden uzaklaştı.

YÜZÜ TESPİT EDİLDİ

Olaydan sonra market çalışanlarının ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince konula ilgili yapılan çalışmalarda soyguncunun kimliğinin tespit edilmesi için onlarca iş yeri ve minibüs kamerası incelendi. Kameralarda önce soyguncunun bindiği minibüsü tespit eden ekipler daha sonra soyguncunun minibüsten inerek bir taksiye bindiğini belirledi. Güzergâha bakan bütün taksi duraklarını inceleyen ekipler soyguncu Ö.Ö.’yü taşıyan taksiyi bularak şahsın Yavuzselim Mahallesi'nde indiğini öğrendi. Soyguncunun taksiden inerek evine yürüdüğünü belirleyen ekipler yol üzerindeki bütün iş yeri kameralarını inceleyerek bir internet kafe kamerasından şahsın kimliğini ve yüzünü tespit etti. Kimlik bilgisi tespit edilen şahıs Ulus Mahallesi'ndeki evinin önüne pusu atılarak yakalandı. Gözaltına alınan soyguncunun ifadesinde 'pişman değilim' dediği öğrenilirken, Ö.Ö. emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Şahsın savcılıktaki sorgusu devam ediyor.

Yıldırım bıçak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500