Advert

Karneler Vali Amca’dan

Çocukların karne heyecanına ortak olan Vali İzzettin Küçük, “Çocuklarımıza yarıyıl tatilinde ev ödevi verilmesini istemiyoruz. Öğrencilerimiz tatilde karın tadını çıkarsın. Çocuklarımıza verebileceğimiz en kıymetli şey onlara olan sevgimiz ve güvenimizdi” dedi.

Karneler Vali Amca’dan

Hatice DAL

2017-2018 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte öğrenciler karne sevinci yaşadı. Öğrencilerin sevincine ortak olmak için Davut Çalışkan İlkokulu'nda karne dağıtan Vali İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, miniklere satranç takımı hediye etti. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Vali Küçük, çocuklara verilebilecek en değerli şeyin sevgi olduğu vurgusu yaparak, “2017-2018 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin bitimini öğrencilerimizle karşılamak istedik. Bu yıl 1. sınıfa başlayan öğrencilerimizin ilk karne heyecanı. Çocuklarımıza yarıyıl tatilinde ev ödevi verilmesini istemiyoruz. Öğrencilerimiz tatilde karın tadını çıkarsın. Çocuklarımıza verebileceğimiz en kıymetli şey onlara olan sevgimiz ve güvenimizdir. Bu çocuklarımızı güçlendirerek, kendilerine olan güvenlerini geliştirmelerini sağlayacaktır. Mühim olan onlara güç ve kuvvet vermemizdir. Evlatlarımız hayatlarında binlerce problemle karşı karşıya kalacaktır ancak onlara vereceğimiz o ışık ve enerji, onların bu yolda sağlam adımlarla ve mutlu bir şekilde yürümelerini temin edecektir” dedi.

ÜLKEMİZ GELİŞİYOR

Özel sınıflarda öğrenimlerini sürdüren çocuklara da karnelerini dağıtan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise “Hayırsever Davut Çalışkan tarafından yaptırılan okulumuzdayız. Bu şekilde yapılan okul sayılarımızı Allah arttırsın. Büyüklerin çok farkında olmadığı ancak çocuklar için fazlaca heyecan içeren bir karne telaşı var. Çocuklarımız çok heyecanlı çünkü yarıyıl tatiline çıkıyorlar. 4 aylık gayretlerinin neticesi olan karnelerini alıyorlar. Özel sınıflarda eğitim alan çocuklarımızın da karnelerini verdik. Ülkemizin geldiği noktayı görmek açısından da güzel oldu. Bugün özel çocuklarımız için de eğitim imkânı sağlanabiliyor. Bu da gelişmişliğin göstergesi ve daha da arttırmamız gerekiyor. Evlatlarımıza da fedakâr öğretmenlerimize de iyi tatiller diliyorum” diye konuştu.

VELİLERE ÖDEV

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın öğrencilere tatilde ödev verilmemesi konusundaki sözlerini hatırlatan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de, “Öncelikle yaklaşık 35 bin öğretmenime ve karne alan 550 bin öğrencime ve ilk defa karne alan 40 bin 1. sınıf öğrencilerimize yarıyıl tatilinin hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz’ın da belirttiği gibi yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmeyecek. Ben aslında buradan velilere bir ödev vermek istiyorum. Bursa bir tarih ve kültür şehri, onlardan istediğim evlatlarını tarihle buluşturarak sanatsal etkinliklere ağırlık versinler” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500