BURSA
Giriş Tarihi : 14-06-2019 10:33   Güncelleme : 14-06-2019 10:33

Kara'ların mutlu günü

Başarılı işletmeci Gürsel Kavan, öz evlatlarından ayırmadığı Erşan Kara-Melike Uğur Kara çiftini en mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.

Kara'ların mutlu günü

Mustafa TANITAN

Abdal meydanında 41 yıldır faaliyetlerini sürdüren ve ürettiği unlu mamullerle adeta marka haline gelen Tarihi Taş Fırın’ın başarılı işletmecisi Gürsel Kavan geçtiğimiz hafta sonu Erikli Kaprik Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen görkemli bir düğün töreni ile öz evlatlarından ayırmadığı Erşan Kara'yı Melike Uğur Kara ile evlendirdi. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın kıydığı nikâh ve mahalle imamının duası ile başlayan düğün törenine damat tarafı ve gelinin yakınları, Kavan ailesi ile yaklaşık bin kişi katıldı. Dillere destan düğün töreni Melike-Erşan Kara çiftinin meşaleli salona girişiyle başladı. Kıyılan nikâh ve hediye takdiminin ardından çift pasta kesip davetlilere ikram etti. Düğün her iki aile yakınlarının çektiği halaylarla geç saatlere kadar sürdü.

KAVAN'DAN NASİHAT

Birbirlerine çok yakışan çiçeği burnunda evlilere sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür dileklerinde bulunan düğün sahibi Gürsel Kavan, şahitliğini yaptığı ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın ısrarı üzerine evlilik cüzdanını Melike Kara'ya takdim ettikten sonra yaptığı konuşmada, “İki erkek evladımdan ayırmadığım ve bugünlere gelinceye kadar arkasında durduğum üçüncü oğlum dediğim Erşan Kara'yı bu akşam evlendiriyorum. Oğlum ve gelinimin örnek bir aile olacaklarına ve ülkemize hayırlı evlatlar yetiştireceklerine inanıyor ve darısı diğer evlatlarımın başına diyorum. Mürüvvetlerini görmeyi arzu ettiğim oğlum ve gelinimi balaylarını geçirmek için düğünün ardından Marmaris’e göndereceğim. Konuşmamı fazla uzatmak istemiyor ve evlatlarımın düğününe katılarak destek veren belediye başkanım sayın Oktay Yılmaz başta olmak üzere hemşerilerim ve akrabalarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.