Advert

Karacabey’de ‘Sportif Olta Balıkçılığı Turnuvası’ heyecanı

Karacabey, bu yıl ilk kez Sportif Olta Balıkçılığı Turnuvası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Karacabey Belediyesi ve Bursa Balık Avı Meraları Grubu işbirliğinde,8 Mart’ta Malkara sahilinde gerçekleşecek etkinlik için 200’den fazla başvuru olurken,turnuvanın bu alanda Bursa’nın en büyük etkinliği olacağı vurgulandı.

Karacabey’de ‘Sportif Olta Balıkçılığı Turnuvası’ heyecanı

Karacabey’in spor kenti hedefi doğrultusunda, ilçede gerçekleştirdiği çalışmalara yeni bir halka daha ekleniyor.

Bursa’da, binlerce üyesi bulunan ve oluşturdukları sosyal platform ile çeşitli etkinliklere ve paylaşımlara imza atan Bursa Balık Avı Meraları Platformu (B.A.M.), 8 Mart Pazar günü Karacabey Belediyesi’yle birlikte, Malkara sahilinde “Sportif Olta Balıkçılığı Turnuvası” düzenleyeceğini duyurdu. 

Bu kapsamda önceki gün Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile bir araya gelen platform yöneticileri İlker Pehlivanoğlu, Alper Yamakoğlu ve Metin Solaklar, etkinliğin detaylarını paylaştı. 

BİLİNÇLİ OLTA BALIKÇILIĞI VURGUSU

Bursa’da bu kadar yoğun bir katılımla gerçekleştirilecek ilk etkinlik olduğunu belirten BAM Grubu Kurucusu İlker Pehlivanoğlu,“Etkinliğimize kadınların da yoğun bir katılımı olmasını bekliyoruz ve bu, bizleri daha da mutlu etti. Aile boyu bir faaliyet olarak, kısmetse pazar günü Malkara sahillerini renklendireceğiz. Yarışmamız çerçevesinde, balık limitleri ve yasaklı türler dereceye alınmayıp diskalifiye nedeni sayılacaktır. Bilinçli avlanmaya vurgu yapmak adına da önemli bir fırsat çünkü bu. Etkinliğimiz bir yandan sosyal ve kültürel bir değer taşırken, bir yandan da bilinçli olta balıkçılığının bir örneği olmasını hedefliyoruz. Belediye Başkanımız Ali Özkan’a dabu anlamda bizlere sağladığı destekten ötürü teşekkür ederiz’’ dedi. 

İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

Belediye Başkanı Ali Özkanda yaptığı açıklamada,“Karacabey’de göreve geldiğimiz günden bugüne pek çok etkinliği nitelikli hale getirmekle kalmadık, ilkleri de Karacabey’de gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Karacabey’in 22 kilometrelik Marmara Denizi’ne olan kumsalının, yaz turizmi haricinde olta balıkçılığı içinde değerlendirilmesi adına bu etkinlikte önemli bir fırsat. Bizler de B.A.M. Grubuyla birlikte, Bursalı sportif olta balıkçılarını ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Katılımcı sayısının 200’lerin üzerine çıkacak olması sevindirici. Bir o kadarda olta meraklısı, o gün muhtemelen ailece bizlerle olacak. Halka açık olan etkinliğimize tüm Karacabeylileri davet ediyorum’’ dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500