BURSA
Giriş Tarihi : 07-01-2020 11:40   Güncelleme : 07-01-2020 11:40

Karacabey yıl boyunca sıfır atığa odaklanacak

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün Gökpınar Geri Dönüşüm firması sahibi MevitGökpınarve Çevre Mühendisi Baki Atıf Yılmaz ile bir araya geldi. Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede, ilçede bir yıl boyunca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında, ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması için çalışacaklarını belirten yetkililer, organizasyon şemaları hakkında Belediye Başkanı Özkan’a bilgi verdi.

Karacabey yıl boyunca sıfır atığa odaklanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve ülke genelinde yaygınlaştırılması hedeflenen Sıfır Atık Projesi kapsamında, Karacabey’de de çalışmalar hız kazandı.

Karacabey Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından üstünde titizlikle durulan Sıfır Atık Projesi kapsamında bu yıl ilçe genelinde Gökpınar Geri Dönüşüm firmasıyla çalışacaklarını duyurdu. 

Bu kapsamda önceki gün Belediye Başkanı Ali Özkan ile bir araya gelen firma yetkilileri, çalışma organizasyonu hakkında Özkan’a bilgi verdi.

ÇEVRE VE EKONOMİ İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Başkan Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada,“Devletimiz, özellikle plastik atıklarla ilgili çeşitli yaptırımlarla büyük oranda olumlu ivme sağladı. 2022 yılında zorunlu depozitolu geri dönüşüm üzerinde çalışılıyor. Bu tarz çalışmalar, ekonomi ve çevre için çok önemli. Bizlerde bunu çok önemsiyoruz. Bu kapsamda ilçemizin market, ev, fabrika ve resmî kurumlarından ambalaj atıklarının toplanarak geri dönüşüme kazandırılması işini, bu yıl GökpınarGeri Dönüşüm ile birlikte yapacağız.  İlçemize hayırlı olsun” dedi.