Advert

KARABIYIK: YILLARDIR FETÖ İLE KOL KOLA GEZEN SİZ GÜNAH KEÇİSİ BİZ OLDUK

Referandum sürecini değerlendiren CHP’li Karabıyık, partisi üzerinde algı operasyonları yapıldığını iddia ederek, "CHP'nin hiçbir terör örgütüyle ilişkisi olmamıştır. İktidar partisinin yıllardır FETÖ ile kol kola gezdiğini tüm dünya biliyor fakat inkâr edemedikleri bu durumu günah keçisi ilan ettikleri kişilere ve siyasi partilere yıkıyorlar" dedi.

KARABIYIK: YILLARDIR FETÖ İLE KOL KOLA GEZEN SİZ GÜNAH KEÇİSİ BİZ OLDUK

 

Semih ŞAHİN

CHP Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, anayasa değişikliği ve referandum süreciyle ilgili 'agazete' muhabirine açıklamalarda bulundu. AK Parti ve MHP’nin oylarıyla Meclis’ten geçen ve onay için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan anayasa değişiklik paketini vatandaşa en iyi şekilde anlatacaklarını söyleyen Lale Karabıyık, “Milli mücadele dönemindeyiz” derken, CHP'nin FETÖ terör örgütüyle ilişkilendirilmesi ile ilgili ise zehir zemberek açıklamalar yaptı. CHP'ye karşı algı yönetimi yapıldığını ve iktidar partisinin bu algı yönetimini iyi kontrol ettiğini öne süren Karabıyık, “Yapılan bu oyunlara karşı hiçbir zaman eğilmeyeceğiz, aksine dimdik ayakta duracağız” dedi.

CHP İÇİN DEĞİL CUMHURİYET İÇİN ‘HAYIR’

'Hayır' oylarının CHP için değil, Cumhuriyet için verilmesi gerektiğini söyleyen Karabıyık, "Bu bir milli mücadele dönemidir. Cumhuriyetimize sahip çıkma mücadelemizdir. Referandum sürecini, 'Ben CHP'ye hiç oy vermedim fakat Cumhuriyet’i kaybetmek istemediğim için referandumda ‘hayır’ diyorum. Milletin elinde olan egemenliği alıp bir kişinin eline vermek istemiyorum. Bu yüzden ‘hayır’ diyeceğim' şeklinde yorumlayan vatandaşlar var. Siyaseten birtakım algı yönetimi yapılıyor. İktidar partisi de algı yönetimi konusunda oldukça başarılı. Aslı astarı olmayan ama vatandaşın siyasi görüşlerini etkileyebilecek bilgiler halka verilerek vatandaşların aklında soru işaretleri oluşturuluyor. Ardından da CHP'ye karşı tepki oluşması sağlanıyor. Referandum sürecini vatandaşa en iyi şekilde anlatacağız. Bu seçim CHP'nin değil. Buradaki oylar CHP'ye verilmeyecek. Verilen oyların önemi çok büyük çünkü ileride torunlarımıza 'Cumhuriyet bizim oylarımızla korundu' diyebilmemiz için sağlıklı düşünüp sağlıklı karar vermemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

CHP’nin terör örgütleriyle işi olmaz

CHP'yi itibarsızlaştırmak adına algı operasyonları yapıldığını öne süren Lale Karabıyık, 'Sırf CHP ‘hayır’ dediği için ben ‘evet’ diyeceğim' diyen kesimi işaret ederek açıklamalar yaptı. Bu tür söylemlerin, CHP'nin çeşitli terör örgütleriyle yandaş olarak gösterilmesinden kaynaklandığını ve bunu da iktidar partisinin yaptığını iddia eden Karabıyık, "Bunlardan biri de FETÖ terör örgütünün CHP ile ilişkili olduğunun söylenmesidir. FETÖ ile kol kola olan kendileri. Bunları kendi üzerlerinden atmak için böyle girişimlere başvuruyorlar. CHP'nin geçmişi bellidir. Hiçbir terör örgütüyle işi olmamıştır, olamaz da… Kendileri zamanında birtakım anlaşmalar, değerlendirmeler yaptı. Bunlar algı yönetimi teknikleri… Buna inanan vatandaş referandum sürecinde 'Sırf CHP ‘hayır’ dediği için ben ‘evet’ diyeceğim' diyor. Bunların sayısı çok azdır ve bu kişiler gerçeği gördüğü zaman bizlere hak verecekleridir" dedi.

Terör araştırma komisyonuna neden hayır denildi?

15 Temmuz öncesi ve sonrasının iyi yönetilmediğini belirten CHP’li Lale Karabıyık, şunları söyledi: "Biz bütün her şeyi belgelerle ortaya koyduk. Bunların içerisinde fotoğraflar var, yazışmalar var. Kendileri de içinde olmuş oldukları bu durumu inkar edemediler fakat 'aldatıldık' diyerek geçiştirdiler. Biz CHP olarak kandırılmadık. Terörle ilgili bir terör araştırma komisyonu kurulsun dedik fakat AK Parti bunu istemedi. Vermiş olduğumuz bu teklife AK Parti, MHP ve HDP aynı anda hayır dedi. Bu durumda terör örgütüyle ilişkisi olan biz mi oluyoruz?"

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500