Advert
Advert

KALPLERİ NAKIŞ AŞKIYLA ATIYOR

NİLSEM’in nakış aşıkları, birbirinden güzel eserlerinin yer aldığı sergiyi Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde açtı. 6 yıl gibi uzun bir sürede tamamlanan el emeği göz nuru çalışmalar, başta Başkan Bozbey olmak üzere ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

KALPLERİ NAKIŞ AŞKIYLA ATIYOR

 

Semih ŞAHİN

Nilüfer Belediyesi'nin kucak açtığı usta eller, hazırlamış oldukları el emeği göz nuru eserleri Halk Evi'nde ziyaretçilerine açtı. Çalışma azmi olan ancak çalışacak yerleri bulunmayan kadınlara sanatlarını icra etme şansı veren Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Sürekli Eğitim Merkezi'nde (NİLSEM) Feriha Yıldırım ve öğrencilerine nakış yapma imkanı sağladı. Büyük bir azimle çalışmalarını sürdürerek 6 yıl gibi uzun bir sürede ortaya koydukları hünerleri Nilüfer Belediyesi Halk Evi'nde Başkan Mustafa Bozbey'in önüne seren kursiyerler, tam not aldı. Kurs öğretmeni nakış hocası Feriha Yıldırım, haftada bir gün NİLSEM'de toplanarak keyifli bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Yıldırım, "6 senelik çalışmanın sonunda hazırladığımız ürünleri burada sergiledik. Yaptığımız çalışmalardaki en büyük destekçimiz Nilüfer Belediyesi... O anlamda başta Başkanımız Mustafa Bozbey olmak üzere yaptığımız çalışmalarda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum" dedi.

BOZBEY'DEN TAM DESTEK

Kursiyerlere seslenerek tebriklerini ileten Başkan Mustafa Bozbey ise "Başta kurs hocamız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bizim amacımız NİLSEM'i bir kademe daha yukarı taşıyarak sürdürülebilir özelliğini devam ettirmek. NİLSEM'i daha fazla insanımıza gelir getirici bir düzeye çıkarmayı da hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500