ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 13-01-2020 12:12   Güncelleme : 13-01-2020 12:12

Kalaşnikoflu dehşette yeni gelişme!

İnegöl’de, Güray Efe'yi (52) otomobili ile seyir halindeyken kalaşnikofla öldüren G.A. (31) ve azmettirici Emin M.’ye (33) verilen hapis cezalarının Yargıtay tarafından bozulması üzerine yapılan yeniden yargılamada, savcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

 Kalaşnikoflu dehşette yeni gelişme!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 4 Ocak 2015 tarihinde, yanında 2 kişi bulunan Güray Efe'nin 16 PS 333 plakalı otomobiline, Alanyurt Yolu üzerinde, başka bir otomobilden kalaşnikof tüfekle ateş açıldı. Saldırıda ağır yaralanan Efe, tedaviye alındığı hastanede 10 gün sonra hayatını kaybetti.

Cinayetin ardından geniş çalışma başlatan polis, azmettirici olduğu belirlenen Emin M., olaydan 2 gün sonra Bursa'da yakalayarak, gözaltına aldı. M.’nin ifadeleri üzerine saldırıyı gerçekleştirdiği ortaya çıkan G.A., kaçtıktan 170 gün sonra, kardeşinin Yeniceköy Mahallesi’ndeki evine özel harekat polislerinin de katılımıyla düzenlenen operasyonla yakalandı.
İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada tutuklu sanıkar G.A. ve Emin M., müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Kararın, Yargıtay tarafından bozulması üzerine yeniden yapılan yargılamada duruşma savcısı, 2 sanığa da ağırlaştırılmış müebbet hapis ceza verilmesini istedi. Duruşma ertelendi. (DHA)