Advert

Kahvaltıda Gemlik farkı

Bursa’da ilk kez gerçekleşen Kahvaltı Fuarı’na Gemlik’te faaliyet gösteren kadın girişimci dernekleri de katıldı. Büyükkumla, Küçükkumla, Umurbey, Narlı ve Güvenli Kadın Girişimci dernekleri, yüzden fazla yöresel ürün ile fuardaki yerini aldı.

Kahvaltıda Gemlik farkı

Gemlik Belediyesi’nin yanı sıra Gemlik Ticaret Borsası ile Gemlik Ticaret Odası da fuarda Gemlikli kadınlara destek oldu. Fuar açılışında kurdele yerine 21 metre uzunluğunda örgü peyniri kesildi. Peyniri Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk ile Gemlik Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Doğan, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Yıldırım ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik birlikte kesti. Dünyanın en kaliteli sofralık zeytini olan Gemlik zeytininin sergilendiği stantlarda ayrıca Gemlik civar köylerine ait peynir, salça ve kahvaltılık soslar, reçel ve turşular ile yumurta dolması, kabaklı pide, cennet küngü, kartalaç gibi yöresel ürünler de sergilendi. Adı ve kalitesiyle ünlü zeytin fuarda ilgi odağı olurken yöresel lezzetler de dikkat çeken ürünlerden oldu.

İLÇE EKONOMİSİNE HAREKET
Açılışta konuşan Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, Bursa’da ilk kez gerçekleşen Kahvaltı Fuarı’nda yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Gemlik olarak yöresel ürünlerini fuarda katılımcılar ile paylaşmaktan dolayı mutluluk duyduklarını dile getiren Serintürk, “Kadın girişimci derneklerimiz, son aylarda ilçemizde önemli çalışmalara imza attılar. Bir kısmı zaten faaliyette olan, bir kısmı da yeni kurulan kadın girişimci derneklerimiz ilçemizde kadınların birlik ve beraberlik içinde neler başarabileceklerini gösterirken bir yandan da Gemlik’imizin lezzetlerini yaşatıyor ve ilçe ekonomimize hareket katıyorlar. Fuardan sonra da kadın girişimcilerimizle birlikte çalışmaya, belediye ve diğer kurumlarımızla onlara destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500