Advert

Kadının gücü

Sinem Kurtiş tarafından kurulan KRT Endüstriyel, firmalara özel yaptığı ürünlerle her geçen gün büyüyen bir yapıya ulaşmayı başardı. Profesyonel kadroyla ihtiyaçlar doğrultusunda firmalara hizmet kalitesi sunun KRT Endüstriyel, bir kadının neler yapabileceğinin anahtarı da oldu.

Kadının gücü

Özlem ATAÇ 

Endüstriyel ekipman satışı faaliyetlerine başlayan KTR Endüstriyel, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda verdiği hizmet kalitesiyle her geçen gün büyümeye devam ediyor. 2012 yılında başarılı iş kadını Sinem Kurtiş tarafından sıfır sermayeyle kurulan KRT Endüstriyel, verdiği kaliteli hizmetin yanında bir kadının neler yapabileceğini gösterdi. Müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda ürün gamına plastik ürünler, raf sistemleri ve geri dönüşümün yanında iş güvenliği otomatını da ekleyen firma, başta otomotiv, tekstil, inşaat, makine, turizm, hizmet gibi kamu ve özel sektörlerde faaliyet gösteren sanayi kuruluşları ile işletmelere hizmet veriyor. 

BİR MASA BİR WEB SİTESİ
2012 yılının haziran ayında bir masa ve bir web sitesiyle şirketi kurduğunu belirten Kurtiş, o günleri şöyle anlattı: “Uzun yıllar muhasebecilik yaptım. 2008 krizinde çalıştığım yerlerde problemler yaşamaya başlayınca satışa geçtim. Sonra o çalıştığım firmadaki ortaklar değişti ve kendi kadrolarını kurmak istediler. 2012 Haziran'da kendi sürecimi başlattım. Sermayem yoktu ama arkadaşlarım vardı. Bir arkadaşım ofisinde masa verdi, bir arkadaşım web sitemi açtı, bir baktım ki şirketimi kurmuşum. Sıfır sermayeyle kurulan bir şirketti, ciddi borçlanma oldu. İlk resmi onayımı Tofaş’tan aldım. Tofaş referans olunca gerisi kendiliğinden gelişti. Şimdi Bosch’un, Tofaş’ın, Beyçelik’in tedarikçileri arasındayız.”

FİRMALARA ÖZEL PROJE
Bursa piyasasındaki kurumsal firmalara hizmet verdiklerini belirten Kurtiş, “Üretim sahalarına endüstriyel ekipman satışı yapıyoruz. Soyunma dolapları, takım arabaları, çalışma tezgahları gibi ürünlerle başladık, her geçen gün yeni ürünler ekledik. Sahada hizmet ihtiyacı vardı. Aracı satış kurumları yoktu. Firmalar sadece üretim yapıp sevk ediyorlardı ama özel proje anlamında çok yetersiz bir hizmet kalitesi vardı. Biz bunu fark ederek endüstriyel ekipmanla başladık ama orada bitmedi mesela raf isteniyor, şu an rafa da girdik. Genel olarak endüstriyel ekipmanların yanında plastik ürünler, soyunma odaları, kompakt arşiv sistemleri, sigma profil ürünler, geri dönüşüm ve depo raf sistemler yapıyoruz. Bizimle çalışan firmaların şöyle bir lüksü oluyor; normalde bir rafçıya gitseler orda tezgah bulamazlar ya da soyunma dolabı alacaksınız orada plastik ekipman bulamazsınız. Birbirini tamamlayan ürünler bunlar. Biz bu şekilde genel çalıştığımız için firmalar bizi tercih ediyor. Bunun yanında hizmet kalitemiz de etkili… Biz eğer standartta müşterimize uygun bir ürün bulamıyorsak mutlaka bunu projelendiriyoruz. Onlara özel üretim yapıyoruz. KRT’nin bilinirliği ve marka değeri ön planda. Firmalar bizimle birebir çalışmalarsa da bir şekilde adımızı biliyorlar. Bu da çok keyif verici. Şu an çalışma arkadaşı olarak toplam 4 kişiyiz ama satış organizasyonu olarak 4 kişiyiz. Bayilik sistemi çalışıyoruz. Üretimin başındaki çalışanlarımızı eklersek aslında 500'ün üzerinde çalışan var” şeklinde konuştu.

PARA HARCAMADAN PARA KAZANMAK
“Bu yıl yeni bir teknoloji olan İş Güvenliği Otomatıyla ilgili bayilikler aldık” diyen Kurtiş, “İş güvenliği konusunda oturmuş bir kültür yok. Mavi yaka çalışanları 2’ye ayırıyoruz. Ya çok kullandıramadıklarımız ya da çok fazla kullananlar. Dolayısıyla onları takip altına almak ve gerçekten doğru maliyetleri saptamak mümkün değil şu anki sistemlerin içinde. İş Güvenliği Otomatı içerisinde yazılım olan bir dolap. Hem bölüm hem de personel bazda takip sistemi getiriyor. Otomatik online kayıt aldığı için ve sonra değiştirilemediği için ciddi iş yükünü alıyor. Hangi personel ne kadar ürün almış, ne kadar ürün tüketmiş bunu gördüğünüz için otomatik olarak orayı sisteme alıyorsunuz. Böylelikle sarf malzeme maliyetlerini de düşürüyor. Islak imza derdinden kurtardığı için ciddi bir zaman tasarrufu da sağlıyor. Maliyetler çok değerli ve maliyetleri bir şekilde azaltmak gerekiyor. Ama para harcamadan da para kazanmanın hiçbir yolu yok maalesef” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500