Advert

İyi aile takımı olduk

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Antalya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özellikle ilk yarıdaki performansın üzerine çıkmak için çok çalıştıklarını dile getiren Aybaba, “İyi bir aile takımı olduk. İkinci devre daha farklı şeyler göreceksiniz” mesajı verdi.

İyi aile takımı olduk

Fatih AKKUŞ

Bursaspor'un deneyimli patronu Samet Aybaba, basın buluşmasında yaptığı açıklamada: "İlk yarıda bıraktığımız performansı yakalamak için oyuncularımız coşkulu çalışıyorlar. Bizim zaten en büyük özelliklerimizden biri bu; sahada iyi şeyler yapabilmek için daha güçlü olmak, daha çok koşmak daha coşkulu olmak. Sevindirici bölümler var sakatımız yok, genç oyuncularımızın performansı yükseliyor. Diğer oyuncular onlara ağabeylik yapıyor. İyi bir aile takımı olduk. İnşallah ikinci yarıya bunu puanlarla yansıtırız" dedi. Sezon başında ilk 10 takımdan biri olmayı hedeflediklerini dile getiren deneyimli çalıştırıcı, "Yeni kurulmuş bir takımız. 3 sene içerisinde Avrupa’da maç oynayan bir Bursaspor oluşturalım diye planlamıştık. O doğrultuda da düşündüklerimiz iyi gidiyor" diye konuştu.

FEDERASYONLA SORUNUMUZ VAR

Transfer olup, olmayacağı sorulan Aybaba, "Bizim transfer ile ilgili sorunumuz var Federasyon'la, onunla ilgili önce bir gelişme olması lazım. Hazırlıklarımızı yaptık, başkanımızla konuştuk. O da bununla ilgili çalışmalar yapıyor, ortaya bir şey çıktığında bu düşüncelerimiz çalıştıklarımız için hemen başlayacağız. Transfer yapmış olmak için transfer yapmayacağız. Takım olarak eksik bölgelerimiz var, hem orada rekabet oluşturalım, hem bir oyuncumuzun performans düşüklüğünde, sakatlığında veya cezalı duruma düşmesinden kaynaklı bir sıkıntı olursa diye transfer düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Herkes çıkış isteyecek

Özellikle ikinci devre bütün takımların çıkış yapmak için hem transfer, hem de ekstra uğraş vereceğini söyleyen Samet Aybaba "İkinci yarı daha zor geçecek. Herkes bulunduğu yerden yukarı çıkmak isteyecek, aşağıdakiler yukarısını, ortadakiler Avrupa’yı isteyecek, üsttekiler de şampiyonluk yarışına girecek. Daha zorlu bir ikinci yarı bizi bekliyor. Tabii takviyeler yaparsak daha hazır hale geliriz ancak yapamazsak da elimizdeki mevcut kadroyla en iyisini yapmaya çalışacağız" dedi ve genç oyuncular içinde şunları söyledi "Hepsinin neler yapabileceğine bakıyoruz, 2003 doğumlular var. Burayı öğreniyorlar, kampı öğreniyorlar, sahaya çıkıyorlar, yemek yerken bir şeyler öğreniyor, gelişiyorlar. Hatta onlara kitaplar alıyoruz, bazılarına İngilizce. Yabancı oyuncularımız var, Türk oyuncularımıza da Türkçe kitaplar veriyoruz. Böyle kurmaya çalışıyoruz aile ortamını. O nedenle bu organizasyonu yapan bir takımın teknik heyetin İngilizce ve  Türkçe’yi ayırmaması mümkün değil biliyorsunuz. Çok iyi bir takımız, genç oyuncularımız da hızla gelişiyorlar. Zaman içerisinde bu gelişime katılacak oyuncularımız var"

BURSA ŞEHRİNE YAKIŞIR GİBİ OYNAYACAĞIZ

Basın toplantısının sonunda ise ilk maç olan iç sahada Fenerbahçe maçını da değerlendiren Aybaba "Her maça kazanmak için çıkıyoruz, her maçı coşkulu oynamaya çalışıyoruz. Bursa gibi futbol şehrine yakışır mücadeleyi gösterelim diyoruz. Biz bunları tekrar uygulamaya çalışacağız, karşımızdaki takımın sorunları varsa kendi iç sorunları, biz hiç bunlara bakmadan rakip Fenerbahçe diye çıkıp bu maçı kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Bir kitap oku formayı kap

Bursaspor’da Samet Aybaba ile birlikte değişim sürüyor. Transfer olacak mı? Olmayacak mı? Sorularının yanı sıra Samet aybaba genç oyuncuların gelişimi için adeta Öğretmenlik yapıyor. Son olarak Antalya kampında kitap alıp dağıtan Aybaba oyuncuların gelişimi için ne gerekiyorsa yapıyor.

Bursaspor Samet Aybaba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500