KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 20-08-2020 08:41   Güncelleme : 21-08-2020 20:32

İstanbul'un Çukur'u varsa, Bursa'nın Texas'ı var

Texas isimli internet dizisi bugün sinemaseverlerle buluşuyor. Ana teması Bursa ve Bursaspor olan projenin lansmanında konuşan tiyatro sanatçısı Çetin Altındal, “Bursalı oyuncu ve sinemacılar kendilerini İstanbul’la sınırlamasın. Bursa’da da bu işler yapılır” dedi.

İstanbul'un Çukur'u varsa, Bursa'nın Texas'ı var

Erkan ŞEN

Bursa’da Mercan Yapım tarafından çekilen Texas isimli internet dizisinin tanıtım programı, Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nde bulunan Yaren Et Kebap’ta gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısında konuşan Bursalı oyuncu Çetin Altındal, projenin Bursa’nın tanıtımına da olumlu katkılarda bulunacağının altını çizdi. “Biz bu anlamlı projede şehrin maneviyatından, şeftalisinden, deveci armudundan da bahsettik” diyen Altındal, Bursa’nın her alanda olduğu gibi sinemada da adından söz ettirmesi gerektiğine vurgu yaptı ve konuşmasına şöyle devam etti: “Bursalı oyuncu ve sinemacılar kendilerini İstanbul’la sınırlamasın. İstanbul yollarına düşmelerine gerek yok. Sinema emekçilerine şu mesajı veriyoruz: Bursa’da da bu işler yapılır. Bizler işin zeminini hazırladık. Sinemaya yeteneği olan gençlerimiz artık cesaretlenebilir. Bütün Bursa el ele versin ve sinemanın gücüyle şehre renk katalım. Bizim neyimiz eksik!..”

2. SEZON HAREKETLİ OLACAK

Projenin ana temasını Bursa ve Bursaspor’un oluşturduğunu dile getiren Altındal, “Bursaspor’u duyunca ekibe dâhil olmak istedim. Aynı zamanda da Bursaspor’da kongre üyesi olarak görev yapıyorum. Yeşil Beyazlı camiadan da izinler alındı ve tribünün önde gelen isimleriyle de görüşmeler gerçekleştirdik. Dizimizin ilk sezonunda gelecek her yorum bizler için çok değerli. İkinci sezonun da ilk sezondan daha hareketli geçeceğinin bilgisini buradan paylaşmak istiyorum” değerlendirmesinde bulundu. Altındal, ilerleyen zamanda Bursasporlu futbolcuların ve taraftarın da dizide yer almasını çok arzu ettiklerini ifade etti. Yapımcılığını Mustafa Mercan’ın üstlendiği dizi bugün YouTube üzerinden yayına girecek. Çetin Altındal, Hüseyin Çakın ve İbrahim Şentürk gibi önemli isimlerin bulunduğu projede 2. sezonun hazırlıklarına başlandı bile.