Advert

İstanbul satılık daire fiyatı ne kadar?

Türkiye’nin en kalabalık nüfuslu şehri İstanbul aynı zaman dünyanın önde gelen şehirleri arasında yer alıyor.

İstanbul satılık daire fiyatı ne kadar?

Tarihi ve kültür yapıları ile geçmişten günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul’u Ortaköy, Kız Kulesi, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Mısır Çarşısı, Boğaz Köprüsü ve daha birçok yer öne çıkarıyor. 15 milyonu aşan nüfusu ile dikkat çeken İstanbul, tarihi gerekse sosyal ve kültür açından birçok dünya şehrini geride bırakıyor. Türkiye’nin dikkat çeken şehri İstanbul’da Esenyurt, Küçükçekmece, Bağcılar, Ümraniye, Pendik, Bahçelievler, Üsküdar, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Maltepe, Kartal, Esenler, Kadıköy, Kağıthane, Avcılar, Fatih, Ataşehir, Sancaktepe, Başakşehir, Eyüp, Sarıyer, Sultanbeyli, Beylikdüzü, Güngören, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Şişli, Arnavutköy, Tuzla, Beykoz, Çekmeköy, Büyükçekmece, Beyoğlu, Bakırköy, Beşiktaş, Silivri, Çatalca, Şile ve Adalar olmak üzere toplam 39 ilçe bulunuyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 verilerine göre, İstanbul’un en kalabalık ilçesi Esenyurt, en az nüfuslu ilçesi ise Adalar oldu.

İstanbul’da konut fiyatları artışında lider!

Emlak piyasasından konut fiyat artışı ile adından söz ettiren İstanbul, gayrimenkul yatırımcılarının ilgi odağında. Yatırım, ulaşım ve kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiği şehirde farklı konut tipleri bulunuyor. Son yıllarda metro projeleri ses getiren İstanbul’da yeni projeler artıyor. Ulaşım projeleri doğrudan bölgedeki gayrimenkul fiyatlarını etkiliyor. İstanbul’da devam eden metro hattı sayısı 18’e ulaşmış durumda.  Metro güzergâhında bulunan yerlerde konut fiyatlarının da artması bekleniyor. Peki, İstanbul satılık daire fiyatları ne kadardan başlıyor? İşte İstanbul’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

İstanbul satılık daire fiyatları 299 bin 957 TL’den başlıyor!

İstanbul’da satılık ve kiralık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Ağustos verilerine göre, 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda İstanbul satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 299 bin 957 TL ile 499 bin 900 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 399 bin 942 TL olarak ölçümleniyor. İstanbul’da ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 999 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle, amortisman süresi 20 yılı buluyor.

İstanbul’da en kalabalık ilçesinde satılık daire fiyatı ne kadar?

Esenyurt, İstanbul’un en kalabalık aynı zamanda konut metrekare fiyatı en uygun ilçesi olarak dikkat çekiyor. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Ağustos verilerine göre, İstanbul’un metrekare fiyatı en düşük ilçesi Esenyurt’ta son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 0.33 arttı. Esenyurt ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.975 TL oldu. İlçede konut yatırım geri dönüş süresi 16 yıl olarak hesaplanıyor. Esenyurt satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 148 bin 121 TL, maksimum 246 bin 900 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 197 bin 494 TL olarak belirtiliyor.

Zingat.com İstanbul satılık daire İstanbul satılık ev İstanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500