BURSA
Giriş Tarihi : 10-02-2020 01:10   Güncelleme : 10-02-2020 01:10

İnteraktif yönetime devam

KalDer Bursa Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkan seçilen Emin Direkçi, “KalDer’e üye olmak demek, derneğin dününde ve yarının da söz sahibi olmak demektir. İnteraktif herkesin önerisine açık bir şekilde yönetimimizi devam ettirmek istiyoruz. Yeni bir beyaz sayfa açıyoruz” dedi.

İnteraktif yönetime devam

Özlem ATAÇ

KalDer Bursa Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi. KalDer Evi’nde gerçekleştirilen toplantıda açık oylama ile 2020-2022 Dönemi Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu belirlendi. KalDer Bursa Şubesi’nin olağan genel kurulunda başkanlığa önceki dönemlerde de bu görevde bulunan Emin Direkçi seçildi. KalDer Evi’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulda divan seçiminin ardından kürsüye çıkan KalDer eski Bursa Şube Başkanı Erdal Elbay, göreve geldiği günden bu yana onurla taşıdığı bayrağı devretmeye hazırlandığını açıkladı. Elbay, bundan sonraki süreçte seçilen yönetime de destek vermeye devam edeceğini kaydetti.

KADINLAR YÖNETİMDE
Faaliyet ve denetim raporlarının genel kurul tarafından kabul edilmesinin ardından seçime geçilirken, açık oylama ile yapılan seçime tek aday olarak giren Emin Direkçi KalDer Bursa Şubesi’nin başkanı seçildi. Genel kurul üyelerine teşekkür eden yeni başkan Direkçi, “Bugün burada genel kurul yapabiliyorsak bu sizlerin sayesindedir. Tüm Türkiye’deki şubeler mevcudiyetini devam ettirebiliyorsa Bursa şubesinin üyeleri sayesinde olmuştur. Sizin sayenizde süreç kendisini devam ettirecek.  14 kişi olan yönetim kurulumuzun 10 üyesi mevcudiyetini devam ettiriyor. Ancak en büyük eksiklik kadınların yönetim ve denetimin içerisinde olmayışıydı. Bu dönemde yönetim ve denetim kurullarımıza 2’şer kadın arkadaşımızı kattık” diye konuştu. 

BEMBEYAZ SAYFA AÇIYORUZ
Denetim kurullarının daha aktif olacağını anlatan Direkçi, “Pek çok şirkette sembolik olarak denetim kurulları var ve görevlerini yapıyorlar. İlk toplantıdan başlayarak önümüzdeki toplantıları yönetim ve denetim kurulu beraber yapacağız. Yedek asil ayrımı zaten yapmıyorduk. Ama bugünden sonra yine denetim ve yönetim kurullarını hep beraber toplayacağız. Yani denetim halinde yönetim toplantısı olacak. Bu kurul adına hem bir özgüvendir hem de katılımcı paylaşım adına önemlidir.  Aklımızda çok çalışma var. Bunları, arama toplantılarının ardından belirleyeceğiz. Bu arama toplantıları sadece yönetimdeki arkadaşlarla olmayacak. Gelecekte ne yapacağımız belirlemek üzere bu salondaki tüm arkadaşlarla birlikte olacağız. Çok nitelikli keyifli bir dönem bizi bekliyor. Hepiniz KalDer’in yönetimindesiniz. KalDer’de üye olmak demek, derneğin dününde ve yarının da söz sahibi olmak demektir. İnteraktif  herkesin önerisine açık bir şekilde yönetimimizi devam ettirmek istiyoruz.  Yeni bir beyaz sayfa açıyoruz” diye konuştu. 
 

İŞTE YÖNETİM KURULU
Emin Direkçi başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Emin  Direkçi, Adil Okumuşoğlu, Ali Erman Aytac, Alper Pekmezcioğlu, Alper Uysal, Armağan Tişli, Esin Berker, Erol Sapçı, Fatih Fazlı, Kutlu Şahin, Mehmet Selam, Murat Dündar, Orçun Sarıca, Selma Çetinkaya, Serkan Ürkmez, Ahmet Yağcı, Serkan Ürkmez, Şirzat Karayel, Tülay Hacıoğlu, Tülin Tezer, Yalçın Yeşilova.”