Advert
Advert

İnegöl'de Abhaz kültürü tanıtıldı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Kent Konseyi tarafından geçen yıl başlatılan “İnegöl Buluşuyor” programlarının üçüncüsü gerçekleştirildi.

İnegöl'de Abhaz kültürü tanıtıldı

 

Abhaz kültürünün tanıtıldığı sinevizyon gösterisinin ardından konuşan İnegöl Abhaz Kültür Derneği Başkanı Erdoğan Akalan, “Derneğimiz dünyanın önemli kültürlerinden birini temsil etmekte. Saygı, sevgi, güven üzerine kurulmuş olan Abhaz kültürü, farklı kültürlerin halkları ile olan ilişkilerini de öne çıkararak, ülkemizin birlik ve beraberliğini temin hususunda kucaklayıcı, barışçı tavrından asla vazgeçmeyecektir. Biz Abhaz’lar 150 yılı aşkın süredir yaşadığımız ülkemiz olan Türkiye’nin varlığı için en sağlam yapı taşlarından biri olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaymakam Ali Akça da, “Bu farklılıklar memleketimizin zenginliğidir. Herkesin ve her şeyin aynı olduğu bir dünya çok sıkıcı olurdu. Mesele, bu farlılıklar içerisinde birliği yakalayabilmek” diye konuştu.

Sopa ve tahtalarla melodi

Konuşmaların ardından folklor ekibi gösteri sundu. Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve protokol mensupları, ellerine aldıkları sopaları tahtaya vurarak çıkardıkları seslerle folklor ekiplerine ritim tuttu. Davetlilere Abhaz yemekleri ikram edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500