Advert

İlk yarıdan gol sesi gelmedi

İlk yarıdan gol sesi gelmedi

 

OSMAN GÜRÇAY'IN ANLATIMIYLA

MAÇ ÖNCESİ…

Bursaspor Başkanı Yönetim Kurulunun ‘Hamzaoğlu ile geldik onunla gideriz’ sözü ile kulüp idaresi ile ilgili B planları olmadığının açık bir ifadesiydi.  Aslında Hamzaoğlu’nu  onlar değil, Bölükbaşı getirmişti. Bütün bu mavra edebiyatına Hamzaoğlu’ da  ‘Sezon sonuna kadar birlikteyiz’ diye benden umudu kesin mesajı ve +5 maç ceza ile katılmıştı.

Adanaspor maçından sonra Yardımcı Hoca Fuat Buruk’un basın toplantısında ‘ Biz kafa olarak zaten çoktan gitmiştik’ sözleri ise denizin çoktan bittiğinin manifestosuydu.

Peki bütün bunlara karşı dirayetli yönetim, başarılı sezon, bu sene Avrupa seneye şampiyonluk vaatleri ile gelen Ali Ay ve ekibi ne yapıyorlardı?

Antalya kampında tavla atıp, kalan vakitlerde yan gelip yatıp, eski yönetimi taşa tutuyorlardı ama kendileri de kredi sözleşmesi imzalamaktan bitap düşüyorlardı.

Avrupa’nın en kısa yolu olan kupa için gruplara seri başı başladık. Geçen sezon puan kaybetmeden çıktığımız son 16 ya bu sezon çıkamadık. Başarılı Başkan bu mudur?

ABD bile başkanını seçti ama Bursaspor yönetimi plan fukarası olduğundan bir hoca bile bulamıyorlardı.

Fatih Terim, Ziko, Tayfun Korkut, Samet Aybaba balonları uçurup, ardından Prosinecki dolmuşu ile gündemi yoğurup sonunda birini hala bulamamaları manidar değil midir?

Kulübeye takım menajeri diye koyduğunuz tombul adam size mahkeme sonucunu beğenmeyip Yargıtay’a gönderdiğiniz eski yönetiminden Mobilyacı Necmettin’in mirasıdır. Onu bile değiştiremediniz, hoca mı bulacaksınız?

Hiçbir şey bilmiyorlarsa Hayri Yazıcı Ağabeye gidip aman dilesinler bir telefon ile nasıl hoca gelir öğrensinler.

Gitmezlerse ben söyleyeyim. Samet Aybaba ile görüşün ve anlaşın. Onun sıcak baktığını biliyorum. Parada da sorun çıkmaz. Yanına verin Bursalı bir hocayı olsun bitsin. Suyunun suyu ile bir yere varamazsınız diyorum.

Biz geçen yıl mayıs ayında bu takım seneye yetmez dedik ama kendilerini dünyanın merkezi zannedenler, aralarında yaptıkları derin(!) bilgiye dayalı görüşmeler sonucunda yaptıkları transferlerin sayısı Bölükbaşı’dan az olmadı ve yaşananlar ne kadar doğru işler yaptıklarını gösteriyor.

İşte bu ahval ve şeraitte İstanbul’da çok zorlu bir maça çıkıyoruz. Başakşehir bu sezon gerçekten çok iyi durumda ve 2009-201O sezonunda bizim çektiğimiz kayışı şimdi onlar çekiyor. Dileğim odur ki; bu maç hariç bütün maçlarını kazanıp şampiyonluk ipini göğüslemeleridir.

Benim kalbim kazanacağız diyor ama aklım beni bu işe karıştırırsan işiniz zor diyor. Öte yandan Kundakçı Müdür sadece yenilmeyeceğiz demiyor bunu köşesinde bile iddia ederken, çikolatasına bahse giriyor.

Kafalarda bunlar varken tribünlere ‘Bozbaykuşlar’ın bando ile gelmeleri maça verdikleri önemi gösteriyorsa da tribün hakimiyetinin yine Teksas tarafından sağlandığının altını özenle çizelim.

Tunahan Hocanın takımına karışmayalım ama Sivok varsa ve kulübede ise oynatılır diye de fikrimizi söyleyelim.

İLK YARI…

Soğuk ama güneşli bir havada saat 15:00 maçına Halis Özkahya’nın düdüğü ile Emanetçi Hoca Tunahan Akdoğan’ın sahaya sürdüğü kadro ve Başakşehir’in vuruşuyla başladık.

2 ‘de Emre’nin topunu çalan Merter ile tehlikeli olduk ama final pasında başarılı olamadık.

İlk on dakika karşılıklı atak hazırlıkları ile geçti ama topu ayağımızda tutmadan uzun toplarla pozisyon aramak yerine topa sahip olmak gerektiğini kulübeden söylemek gerekir.

11’ de gelişen Başakşehir atağını Ertuğrul ile savuşturduk.

13’de yine tehlikeli geldiler ama defans başarıyla Epriyanu’nun final pasını önledi.

15’de soldan Del Valle ile ikinci kez geldik. Bu kez çaprazdan kaleye iyi vurdu Volkan’da kaldı.

22’de sağdan arka direğe yapılan ortaya Mossoro çok sert vurdu. Harun direk dibinden kornere çeldi.

23’de sağdan yapılan korner atışına Mahmur kafayı çaktı Harun yine kornere attı.

25’de orta alanda Şamil Cinas saçma bir sarıyı görerek kendisini tehlikeye attı.

26’da İsmail gelişen Başakşehir atağını tereyağından kıl çeker gibi etkisiz hale getirdi.

30’a başta Harun’un direnci ile berabere gelince neden olmasın diye de düşünmeye başladık.

35’den sonra Başakşehir hücumda daha etkin olmaya başladı ve üst üste tehlikeli ataklar yaptı.

40’da Del Valle üçüncü kez iyi vurdu Volkan güzel bire kurtarışla gole izin vermedi.

45’i bulduk ve Hakem +1 dedi ve ardından 0-0 ile ilk yarıyı bitirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500