Advert

Hoş Geldiniz Bay Bozhilov

• Komşuluk ilişkilerinin gelişiminde önemli sac ayaklarından olan Bulgaristan Bursa konsolosluk görevine getirilen Veselin Bozhilov görevine başladı. ‘agazete’ olarak kendisini ziyaret ettik ve görevinde başarılar diledik.

Hoş Geldiniz Bay Bozhilov

 

Abdullah ASLANTÜRK

Bir süre önce Bursa’daki görevine başlayan Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bozhilov’a ‘agazete’ adına hayırlı olsun dileklerimizi iletmek için nezaket ziyaretinde bulunduk. Bursa’da yaşayan soydaş sayısının çokluğu nedeniyle başta vize-pasaport hizmetleri olmak üzere diğer pek çok idari ve kanuni hizmetlerin adeta soydaşın ayağına geldiği Adalet Mahallesi’ndeki konsoloslukta bizleri ağırlayan Bay Bozhilov’la sohbetimize Konsolos Ticaret Müşaviri Aleksander Aleksandrov da katıldı. İki komşu ülke ilişkilerinin önemli bir tarihi geçmişe dayandığını vurgulayan Bozhilov, bu ikili ilişkileri pekiştirmek adına konsolosluklara büyük görevler düştüğünü ve kendisinin de bu amaca hizmet için Bursa’da bulunduğunu söyledi.

İLİŞKİLERİMİZ ÜST DÜZEYDE

Türk insanının her zamanki sıcaklığını Bursa’da da hissettiğini söyleyen Bozhilov, yemeklerimizin ve tatlılardan kestane şekerinin özel bir hayranı. Bay Bozhilov, Doğu Avrupa kültürünün ayrılmaz bir parçası olan bale ve tiyatroya ayrı bir hayranlık duyan bir isim. Bu nedenle Bursa’da açılan sanat sezonu ile birlikte başta Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu olmak üzere diğer tiyatro ve bale etkinliklerini yakından takip edeceğini söylüyor. Konuşmamızın son bölümünde sohbetimize ortak olan Aleksander Aleksandrov da genelde Bulgaristan-Türkiye, özelde de Bursa ile Bulgaristan’ın diğer kentleri arasındaki ticari alışverişin gelişmesi adına projeler hayata geçirdiklerini ve iki ülkenin bu alanda da ilişkilerinin gelişimine katkı koyduklarını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500