Advert

'HİÇ' DURMADILAR DURMAYACAKLAR

'HİÇ' DURMADILAR DURMAYACAKLAR

 

Seda AYDIN

Bursa Halkla İlişkiler Derneği (BHİD), bu yıl 5.'sini düzenledikleri Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ) Ödülleri’nin başvuru sürecini 'Hiç Durma' sloganıyla başlattı. BHİD’in 25. ve HİÇ Ödülleri’nin 5. yılı olması nedeniyle 25 Mayıs'ta görkemli bir tören düzenleyeceklerini açıklayan BHİD Yönetim Kurulu Başkanı Bedirhan Bozali, "Hiç durma sloganıyla çıktığımız bu yolda, mesleğin duayeni olan isimlerden oluşturmuş olduğumuz jüri üyeleriyle tarafsız bir değerlendirme yaparak ödülleri sahipleriyle buluşturacağız. Başvuru için son tarih 7 Nisan" dedi. Bu yıl da birbirinden kıymetli projelerin bir araya geleceğine inandıklarını söyleyen Bozali, 2013 yılında 18, 2014’te 23, 2015 yılında Bursa ve Türkiye genelinden 37, 2016’da ise tüm Türkiye’den 42 projenin HİÇ Ödülleri’ne sahip olmak için mücadele ettiğini dile getirdi.

BU BAŞARI TESADÜF DEĞİL

Organizasyonun, sektörel iletişimi artırmak ve meslek bilincinin gelişmesi adına etkisini her geçen yıl daha fazla gösterdiğini ifade eden Bozali, şöyle devam etti: "Yarışmamız Bursa’da başlayıp kısa sürede ulusala açıldı ve etki alanını kısa sürede genişletti. Meslektaşlarımızla iletişimimiz bu yarışma vesilesiyle daha da kuvvetleniyor, meslek yetkinliklerini artırmak isteyenler için güvenilir bir platform sağlanmış oluyor. Bunun da tabii hem mesleğimize hem de işbirliği yaptığımız her kesime olumlu katkıları var. Yarışmayı ilk olarak, meslek çıtasını yükseltmek adına 2013 yılında düzenledik. Araştıran ve yaptığı işe değer katanların referans kaynağı olduk. Tüm bunları yaparken başarının tesadüf olmayacak kadar çok emek istediğini de anlamış olduk. Bu yüzden meslektaşlarımıza 'Hiç durma, hep iyisini hedefle' diyoruz."

Bursa, iletişim merkezi olacak

Bugüne kadar ‘Halkla ilişkiler, kurumsal iletişim, kurum içi iletişim, kurumsal sosyal sorumluluk, sponsorluk iletişimi ve pazarlama iletişimi’ alanındaki başarılı çalışmalara ödül verdiklerini hatırlatan Bedirhan Bozali, "Bu yıl ‘Dijital PR, pazarlama iletişimi’ gibi kategorilerde de ödül vermeye başlayacağız. İki de özel ödülümüz olacak. Bunlardan birisi ‘jüri özel ödülü’, diğeri ise ‘5 yılın en iyi HİÇ'i’ olacak. Amacımız nitelikli işlerin ve mesleğimizin itibarının tüm ülkede yükselmesine katkı sağlarken Bursa’yı Türkiye’nin iletişim merkezlerinden biri haline getirmek ve kentimize ulusal çapta markalaşmış bir organizasyon bırakmak" ifadelerini kullandı.

BHİD Bursa Halkla İlişkiler Derneği hiç
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500