Advert

Hedef devleti yıpratmak

MİT’in başarılı operasyonuyla Suriye’den getirilen Reyhanlı saldırısının faili Yusuf Nazik, hain FETÖ ve hain PKK’nın kirli iş birliğini deşifre etti.

Hedef devleti yıpratmak

 

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kanlı terör saldırılarından biri olan Reyhanlı saldırısının faili Yusuf Nazik geçtiğimiz hafta MİT'in Suriye'deki başarılı operasyonu ile paketlenmişti. Suriye rejimin Şam'dan sonra ikinci kalesi olarak bilinen Lazkiye şehrinden Türkiye'ye getirilen Nazik, çarpıcı itiraflarda bulundu. Nazik'in ifadeleriyle Reyhanlı saldırısının bilinmeyen yönleri gün yüzüne çıkartılırken, terör örgütleri FETÖ ve PKK'nın Türkiye'yi kaosa sürüklemek, devleti yıpratmak ve MİT'i itibarsızlaştırmak için saldırıda oynadıkları kirli oyun da deşifre edildi.

MİT, 10 GÜN ÖNCE HABER ETMİŞTİ

11 Mayıs 2013 Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bombalı terör saldırısında 53 kişi hayatını kaybetti, 146 kişi de yaralandı. 912 konut, 891 işyeri ve 148 araç zarar gördü. Terörist Yusuf Nazik, sorgusunda emri Suriye istihbarat birimlerinden aldığını itiraf etti. Nazik'in Suriye istihbaratının sadık maşası; terör örgütü ‘Acilciler' grubu üyesi olduğu doğrulandı. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre, patlamadan 10 gün önce MİT, dönemin Reyhanlı Savcısı Özcan Şişman'a ilçede bombalı saldırı olacağı istihbaratını vererek önlem alınması gerektiğini belirtti. Ancak FETÖ mensubu Şişman, söz konusu istihbaratı işleme koymadı, hiçbir önlem almadı. FETÖ'ye ait yayın organları, saldırı için MİT'i suçlayarak dezenformasyon yaptı. HSK Teftiş Kurulu Başkanlığınca hazırlanan raporda MİT tırlarını durduran Savcı Şişman'ın FETÖ'nün amaçları doğrultusunda örgüt mensuplarıyla hareket ettiği belirtilmişti. Şişman, Mayıs 2015'te ByLock kullandığı tespit edilerek tutuklanmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500