Advert

Hayat duyunca güzel

Samsun’un Çarşamba ilçesinde yaşayan 4 çocuklu ailenin en küçük ferdi 9 yaşındaki Emircan Yıldırım, yaklaşık 1 yıl önce evinin önünde oyun oynadığı sırada yanına gelen şahıs veya şahıslar tarafından başından işitme cihazı çalındı.

Hayat duyunca güzel

 Bu olaya karşı koymayan Emircan eve giderek annesine başını ve kulağını göstermeye başladı. Cihazın düşmüş olma ihtimalini de değerlendiren ailesi aramalardan bir sonuç alamadı. Cihazın çalınmasının adından ise Emircan yeniden duymamaya başladı. 
 

ÜST MODELİ TAKILDI
Antalyalı iş adamı Yusuf Yadoğlu harekete geçerek Türk PDR Derneği Samsun Şube Başkanı Oğuz Özat aracılığıyla çalınan işitme cihazının bir üst modelini alarak aileye gönderdi. İşitme cihazının alan aile bugün Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi’ne gitti. Burada yapılan işlemin ardından işitme cihazı yeniden Emircan’a takıldı. İşitme cihazının takılmasının ardından ise minik Emircan yaklaşık 1 yıl sonra yeniden duyma ve konuşabilme mutluluğunu yaşadı. OMÜ Tıp Fakültesi KBB Bölümü Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Prof. Dr. Figen Başar’ın gerçekleştirdiği işlem sonrasında Başar Emircan’a "beni duyuyor musun", "merhaba" diye seslenmesinin ardından Emircan ise evet anlamında kafasını salladı. (İHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500