Advert

Hayallerin gerçekler ile buluştuğu stant

Dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon şirketi Rockwell Automation tarafından düzenlenen Automation Fair’daki ‘İnovasyon Standı’ bu yılhayallerin gerçekler ile konseptlerin yaratıcılıkla ve dijitalin fiziksel ile buluştuğu yer oldu.

Hayallerin gerçekler ile buluştuğu stant

Philadelphia’da gerçekleşen fuarda,fütürist standın en önemli konusu hızlı, düşük maliyetli ve en optimum şekilde tasarlanan ve inşa edilen bir üretim tesisine, dijital ve fiziksel bileşenlerin nasıl sorunsuz bir şekildeentegre edildiğinin gösterilmesiydi. Rockwell Automation Stratejik İş Geliştirme Müdürü John Pritchard şöyle anlatıyor: "Dijital ve fiziksel bileşenlerin çok sayıda avantajı var, ancak en önemli olanları belirgin inovasyon ve hızlı devreye alma süreleri. Bu teknolojilerin fiziksel operasyonları iyileştirmek için dijital dünyada nasıl biraraya geleceğini sergileyen bir yer." Sözlerinedevam edenPritchard: "Bu senaryo içinde bir üretici bir fikre sahip olabilir ve bu fikri daha hızlı ve hiçbir maliyet olmadan test edebilir. Tasarımların tekrarlanmasına imkan tanır. Bir sabah beş veya altı ayrı fikrinizi test edebilirsiniz. Fiziksel dünyada yapabileceğinizden daha hızlı ve daha az maliyetle çok şey öğrenebilirsiniz. Böylece inovasyon hızı ve maliyeti azaltılır” dedi.

GELECEK, BURADA VE ŞİMDİ

MagneMotion ve iTrak gibi daha esnek ve çevik teknolojileri görmeye devam edileceğini söyleyen Pritchard, üretim hattı demosunun; MagneMotion taşıma teknolojisi dahil olmak üzere Rockwell Automation tarafından sunulan çok sayıda ileriye yönelik teknolojiyi içerdiğini ifade etti. PTC Vuforia Augmented Reality (AR)yazılımı ile ilgili bilgi veren Pritchard:“Microsoft HoloLens,yarı sanal bir ortamda ses kontrolü ile kalite kontrol yapılmasına imkan tanımak amacıylaüzerinde çalışıyor. Kalite kontrol istasyonu iş talimatlarını almanız ve ses komutlarını kullanarak kalite kontrolü gerçekleştirmeniz için artırılmış gerçeklik kullanmanıza imkan tanıyor" diye konuştu. Kızılötesi ışınlar kullanan alan tarayıcıların emniyet amaçlı kullanıldığını kaydeden Pritchard; "Artırılmış Gerçeklik aynı zamanda hat çevresindeki güvenli bölgeleri görmek için bir yöntem olarak karşımıza  çıkıyor. Vuforia size güvenli alanları gösterme yeteneğine sahip.Yazılım ayrıca makinenin şeklini de anlayabiliyor" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500