Advert

Hayal Ettik Oldu Downtown

Down Town'un lansmanında konuşan Atış Yapı Genel Müdürü Ahmet Atış, dünya standartlarında bir projeye imza attıklarını belirterek,“Hayal ettik ve Down Town doğdu. Proje kentin kalbi olacak” dedi.

Hayal Ettik Oldu Downtown

 

Fatih AKKUŞ

Bursa’nın marka değerini yükselten Atış Yapı, şehre değer katacak bir proje olan DownTown'un lansmanınıgörkemli bir programla gerçekleştirdi. Crowne Plaza’da düzenlenen gecenin sunuculuğunu ise Burcu Esmersoy ve Özlem Yıldız yaptı. Enbe Orkestrası’nın muhteşem konseriyle sürentanıtım programda şehir protokolü ve iş dünyasının önemli isimleri de hazır bulundu.Son günlerde gazete ve billboardlarda ‘Bursa taşınıyor’ reklamıyla merak uyandıran projenin tanıtım maketinin kurdelesi ise açılış kurdelesi ise alkışlar eşliğinde kesildi.

‘ŞEHRİN İÇİNDE YENİ BİR ŞEHİR’

Çalışmaları 16 ayda tamamlanan ve ‘Şehrin içinde Yeni Bir Şehir’ sloganıyla tasarlanan proje hakkında açıklamada bulunan Atış Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ahmet Atış, “Hem yurt içinde hem de yurt dışında yüzlerce projeyi inceledik. En güçlü yanlarıyla Bursa’mıza değer katacak bir proje oluşturmaya gayret ederken, son 3 yıldır sürdürdüğümüz marka projeler serisinin en büyük ve en yeni halkası olan DownTown doğdu.Projemiz Bursa’nın tanıtım elçiliğini de yapacak. DownTown’da, 24 saat yaşayacak, şehrin içinde yeni bir şehir temalı, yepyeni organik bir doku oluşturmak. Tüm bu faktörler, DownTown’u hem yatırım hem de kira geliriyle, öne çıkartıyor. Doğal olarak bu proje her yönden kazandıran bir yatırım sunmakta. Örneğin home ofisler, Bursa’ya sunduğumuz bir ilk. İşi ve hayatı aynı platformda yaşayanlar için kentte bir benzeri daha yok. Katlanabilir salonlar adını verdiğimiz kültür sanat ve balo merkezi de, DownTown’un ilkler dünyasının farklarından biri. 20 kişilik bir organizasyondan bin 200 kişiye kadar hizmet verebilecek. Bu arada şehrin en özel iş ve kent otellerinden biri de projemiz içinde” değerlendirmesinde bulundu.

2+1’den 6+2’ye

100 bin metrekare inşaat sahasında yükselecek olan proje, 8 farklı bileşeniyle Bursa’ya değer katacak. 250 milyon dolar yatırım maliyetiyle 2 senede tamamlanacağı söylenen DownTown’un dünya standartlarında bir proje olduğunu kaydeden Atış,“Bursa’ya çok yakışacak olan bir proje. Hayal ettik ve DownTown doğdu. Proje karmasıyla kentin kalbi burası olacak” şeklinde konuştu.Erdönmez Ailesi’ne ait Pars Kiremit’in adının Bursa ile özdeşleşmiş bir kent markası olduğunu belirten Atış “Pars yapıda güvenin adı ve yeni bir Bursa markası yine onunla birlikte doğuyor. Bu onur ve gurur verici. Bursa’ya yakışacak bir proje olması da apayrı bir heyecan kaynağı” ifadelerini kullandı. Atış, projenin tamamlanmasıyla bin 300 kişiye de sürekli istihdam imkânı sağlanacağının bilgisini verdi. Residence ve House olmak üzere iki farklı konut modelinin yer aldığı projenin yüzde 60’ı yeşil alanlarla donatılmış durumda. DownTown’da; 6+2, 5+1 ve 4+1 dubleks kat planlarının yanı sıra 4+1, 3+1 ve 2+1 kat planlarından oluşan 14 farklı seçenekte 668 yaşam alanı alternatifi bulunmakta.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500