Advert

Hani Bursa’yı seyredecektik!

Başkan Altepe’nin “Vatandaş Bursa’yı seyrederek seyahat edecek” açıklamasına rağmen Bursaray’ın aktarma istasyonu Paşaçiftliği’ni çevreleyen teller üzerine uygulanan yapay çimle vatandaşın manzarasının kapatılması, kamuoyunda "Birileri bu işten kolay para mı kazanıyor" dedikodularına sebep oluyor.

Hani Bursa’yı seyredecektik!

 

Semih ŞAHİN

Şehrin; Kestel, Üniversite ve Emek yolcu hattının çoğunluğunu göğüsleyen Bursaray, trafik sorununa alternatif oluşturmak adına Büyükşehir Belediyesi'nin attığı en büyük adımlardan biri… Bursaray hattının neden sürekli yer altından gitmediği şeklindeki sorumuza, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Vatandaş seyahat ederken yer altından karanlıkta gitmek yerine Bursa'yı seyretmek istiyor. Artık metronun Avrupa’daki örneklerinde de bu uygulamayı görüyoruz" yanıtını vermişti yıllar önce. Ancak bugünlerde şehrin doğusu ve batısı arasında aktarma istasyonu konumunda olan Bursaray Paşaçiftliği İstasyonu’nun etrafındaki tellerin üzerine döşenen yapay çimlerle vatandaşın manzarası kapatılıyor. Bursalılar, bu uygulamaya tepki göstererek, "İşine geldiği gibi hareket eden bir belediyemiz var. Madem ki, biz çevremizi görerek seyahat edelim diye Bursaray yerüstünden gidiyor, o halde biz neden yapay çimleri izliyoruz? Acaba bu işten para kazanan birileri mi var" diye soruyor.

ALTEPE’YE SORULAR

Bizim de konuyla ilgili Başkan Recep Altepe’den yanıt vermesini istediğimiz sorular var: “Paşaçiftliği İstasyonu’nu çevreleyen teller üzerine döşenerek vatandaşın manzarasını kapatan yapay çimlerden haberiniz var mı? Haberiniz var ise, daha önceki sözlerinizle çelişen bu durumla ilgili nasıl bir mantıklı açıklama yapacaksınız? Diğer istasyonları çevreleyen teller üzerinde de bu uygulama hayata geçirilecek mi? Bursaray istasyonlarını çevreleyen tellerin üzerine yapay çim uygulamasını hangi firma yapmaktadır? Bu uygulamanın belediyeye maliyeti ne kadardır? Kent Meydanı–Terminal raylı sistem hattının kent kültürünü yansıtan motiflerle süslü ferforje korkuluklarla estetik bir görüntüye kavuşturulacağını açıkladınız. Büyükşehir Belediyesi, aynı hassasiyeti Bursaray hattı için de gösterecek mi?”

BURSA BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500